Velitel nově založených Vesmírných sil, čtyřhvězdičkový generál Mark Naird, musí vypustit satelit navzdory naléhavému varování vědců. (Netflix)

liuk

V 'Murice si řekli, že když je prezidentem Trump, tak se hodí si začít dělat srandu ze zelených mozků. A je to hrozná katastrofa. Odvažuju se tvrdit, že za osm let žádné vtipy nebude nikdo chápat, protože jsou chlupaté a zastaralé už teď, včetně nekonečného dojení Russiagate. Sám přiznávám, že na novou seriálovou komedii jsem nekoukal tak pět let. Po Space Force jsem se tedy vrátil ke Carrelově The Office, jestli jsem prostě z chechtání u televize nevyrostl a ne, The Office je furt strašně supr. ()

Chen

Asi jsem měl moc velká očekávání s ohledem na to, že ze seriálem stojí tvůrce americké verze Kanclu a obsazení je špičkové. Ne, že by první díl byl špatný, je nadprůměrný, ale s ohledem na tvůrčí a herecký tým, který za projektem stojím, jsem předpokládal, že mě úvodní epizoda pobaví od první minuty do poslední. Nakonec jsem ale párkrát zasmál, několikrát usmál a nenudil, ale také jsem se nepobavil tak, abych se nemohl dočkat každého dalšího dílu. ()

JamesSi

Zatím fajn. Některý narážky jsou dost "on the nose" - např.: Trump má rád Rusko, což je ve skutečnosti kinda pravda, kvůli tomu, že leakli Hillariny maily a kinda not pravda, jelikož stále eskaluje válku proti Assadovi podporovaného Ruskem. Podle mého neinformovaného názoru nemá snad mr T: žádný skutečný názory a řídí se jen podle toho, kdo mu na Fox News zrovna vyhoní ego. Jako rychle natočený komediální seriál je to celkem fajn (netuším jak to ale funguje jako vztyčený prostředníček, jelikož nejlepší části jsou ty bez narážek na současnou politiku a všechny ty twittery). Musím uznat, že na to jak to rychle natočili (Trumpovy narážky na Space Force jsou jen cca 1-2 roky staré), tak to má i docela rozpočet a slušný triky. Musím říct, že hlavní "vtip" - lol Space Force je tak šílený nápad - mi moc vtipný nepřijde (hej za stovky let bude možná užitečná a cool až na nás zaútočí PAVOUCI Z VNĚŠÍHO VE-SMÍRU) -, ale samotné sledování Carella jak je nucený do trapných a nepřijemných situací je dost sranda. Skvěle to sleduje schopné lidi pod neschopným vedením. Carell to dost tahá nahoru a bez něj by to naprosto nefungovalo. Zatím 7/10. ()

• V tomto díle zpívá generál Mark Naird (Steve Carell) skladbu „Kokomo“ od The Beach Boys, která zazní také v závěrečných titulcích. (danielsaf2)