USA, 2020, 5 h 28 min (Minutáž: 28–37 min)

Kamera:

Simon Chapman

iXtr3m3

Slušná komédia, ktoré ale stráca na veľa nie dobre mierených vtipoch. Niektoré vyjdú fantasticky a niektoré sú trápne, alebo ich ani nepostrehnete. Škoda, ale druhej sérii šancu dávam, pretože casting je výborný. ()

Spiker01

Obě verze Kanclu se mi obloukem vyhly, v kontextu tohoto seriálu je pochopitelně důležitý ten americký remake s mým oblíbencem Stevem Carellem a společným tvůrcem, jež má dle mnohých s Jednotkami vesmírného nasazení dost společného. Musím říct, že první díly se u mě nenesly v duchu extatického smíchu, ale i tak mě to bavilo a i díky střídmé 30ti minutové stopáži jsem rád pokračoval dále. Určitě mě ohromil rozpočet seriálu a výprava, jež musel být v kontextu sitcomu obrovský a na ty záplavy smíchu kolem poloviny nakonec taky došlo. Signifikantní je Carellova chemie s další legendou Johnem Malkovichem, jež se postará o mnoho humorných situací. Další řadu si rád dám a doufam, že bude. A třeba se dostanu konečně i k tomu Kanclu (stalo se).. ()

fabecc1222

Zatím podobné jako Avenue 5. Potenciál velký, ale provedení zatím tápe. Chce to trochu přidat plyn, a nebát se více odvázat, nějaké náznaky tam jsou, ale zatím proti ním převládá mnohdy dost křečovitá a prvoplánová snaha o "humor". Některé postavy (Schwartz) jsou dost otravné, a bylo by lepší je někam odklidit. ()

Malarkey

Někde jsem tu v komentářích četl přirovnání tohoto seriálu k českému Kosmu, což je poměrně trefné. Jen je hrozná škoda, že to tu Amíci, po vzoru sobě vlastním, natáhli na deset epizod v rámci série, protože pak to ty opravdu vtipné scény notně rozplizlo a rozmělnilo do série naprosto průměrných scén. Je to škoda, protože herecky tu divákovi nabízí docela obstojnou partičku, která v čele se Steve Carrellem má na to, aby diváka bavila. Nakonec ale k překvapení všech spíš nudí. První díl je takovej úvodní, druhý mě sejmul a pak jsem měl co dělat, abych to vůbec dokoukal. Budu se asi hodně rozmýšlet, jestli se pustím i do série druhé, která vyšla hned záhy. ()

• V tomto díle zpívá generál Mark Naird (Steve Carell) skladbu „Kokomo“ od The Beach Boys, která zazní také v závěrečných titulcích. (danielsaf2)