Věčnost

• USA Upload
Sci-Fi / Komédia / Mysteriózny
USA, (2020–2025), 17 h 27 min (Minutáž: 24–46 min)

Tvorcovia:

Greg Daniels

Robbie Amell, Andy Allo, Kevin Bigley, Owen Daniels, Allegra Edwards, Zainab Johnson, Chris Williams, Christine Ko, Chloe Coleman, Jessica Tuck, Matt Braunger (viac)

V budoucnu budou lidé nahrávat své vědomí do luxusních digitálních nebes. Playboy Nathan po nečekané smrti končí v luxusním letovisku, kde potkává praktickou Noru, svého „anděla“ ze služby pro zákazníky, jež mu pomáhá najít přátelství, lásku i smysl posmrtné existence. (Prime Video)

iXtr3m3

Maličký nenápadný projekt, ktorý je skvelou satirou dnešnej doby pri pohľade do blízkej budúcnosti. Robbie Amell to skvele ťahá a Andy Allo je fakt k nakusnutiu. Pekná kombinácia správnej dávky vtipu, drámy, napätia a tajomna. Odporúčam a čakám na ďalšiu sériu. UPDATE po druhej sérii: Seriál zvolnil humornú časť a pridal na tej dramatickej. Neviem, či to je najvhodnejšie rozhodnutie, ale zatiaľ je to stále zaujímavé. UPDATE po tretej sérii: Seriál naozaj prešiel z čistokrvnej komédie a satiry dnešnej doby do skôr dramédie, čo už začína byť trošku nasilu a hlavne sa bojím, že skúša trpezlivosť fanúšikov, aby sa nakoniec nestalo, že skončí predčasne. Inak je to po technickej stránke stále fajn, aj keď vidieť, že na rozpočte už šetria a prvá séria jednoducho zostáva neprekonaná. Myšlienka, ktorú tu otvorili a skončilo to v poslednej časti je naozaj zaujímavá a zároveň znepokojivá, lebo je to až neskutočne realisticky, s prihliadnutím na správanie sa veľkých firiem, spracované, tak očakávania sa vysoké, uvidíme, čo z toho nakoniec vznikne. Radšej by som bol ale, keby sa vrátilo k prvej sérii, ktorá bola ďaleko viac odľahčená. ()

Drozdo57

Mohol by som plácnuť 3*, pretože je to vlastne veľmi banálne. Čo seriál ale drží je brilantné stvárnenie blízkej budúcnosti. Celé to síce je recesia, ale vzhľadom na to, čo sa momentálne deje v spoločnosti je to ďaleko viac reálna možnosť ako len obyčajné nadsadenie. Preto aspoň dočasne pridám ešte o jednu * viac. A okamžite túto hviezdičku odoberám kvôli dvojitým metrom a modernej masírke, ktorá nesmela chýbať. Takže objektivizácia mužov je v poriadku, kedy sú pravidelné narážky na vypracovanú postavu hlavného hrdinu, alebo narážky na dĺžky rôznych vecí. Ale zároveň pol dielu rozoberáme objektivizáciu žien, pričom predmetná žena si za svoju situáciu vlastne mohla sama. Tieto ťahy mi už tak lezú v moderných audiovizuálnych dielach na nervy, že to nemilosrdne sekám. ()

Stružák

Upload je nenáročná jednohubka, který by bohatě stačil 90minutovej celovečerák. Graficky parádní, asi dvakrát skutečně vtipná, nápady zajímavá. Jinak ale dost povrchní (ty postavy člověku nevyvolaj žádný emoce – za dva dny nebudu vědět, jak se tam kdo jmenoval), příběhem (pokud se tu dá o nějakým mluvit vůbec) plytká a zapomenutelná. ()

Sidenius

asi bych to ocenil víc, kdyby se na pozadí všeho už dvě série neodvíjela romantická shitt story o tom jak anděl k mrtvému zjihl... Docela jsem se usmíval než Nora zase začně tu romantickou nesmyslnost s Nathanem.  Žel bohu seriál nabízí daleko více vtipných příběhů a postav než jsou ty hlavní, tak se bojím že se snad na třetí sezonu zase kouknu (samozřejmě druhá končí tak že je jasné že za 3roky zase přijdou s ušmudlanou třetí). ()

novoten

1. série - 70% - Greg Daniels si asi při tvorbě Parks and Recreation vyměňoval s Michaelem Schurem nápady na komedii, ve které se nebudou omezovat na hrdiny, kteří prachobyčejně žijí a skoro to vypadá, že si dali sázku, kdy oba napíšou seriál, kde ústřední postava na začátku zemře. Schur pak slavil úspěchy s povedeným The Good Place, Daniels na to jde od lesa s mnohem techničtěji založeným námětem - a díky tomu také v první vlně prohrává. Příběh Nathana a Nory totiž funguje jen ve dvou základních rovinách. Jde o originální romantickou komedii, kde si na své přijdou jak ti, kteří raději vztahovou složku žánru (ústřední pár jsem chtěl pospolu snad od první společné scény), tak i ti, kteří raději onen humor (málokterý seriál mě dokázal v poslední době tak často nahlas rozesmát), skvělými přihrávači jsou i vedlejší postavy v čele s Lukem. Problém je ale právě ve vědecko-fantastickém prostředí. Ať se zrovna na obrazovce řeší upload, torrent, aktualizace, objímání nebo intenzivnější varianty mezilidského kontaktu, nejednou jsem měl pocit, že seriál aktivně popírá něco, co bylo ustanoveno jen o epizodu dříve. Jednou dvakrát se to dá odpustit, ale tady jde bohužel o každý druhý díl. Vzhledem ke komediálnímu žánru mě to mrzí o něco méně, po vycouvání z dlouhodobé linky ale přesto hodnotím střídmě, i pro ten pocit obav, že se seriál v příští sezóně může nehezky rozsypat. 2. série - 60% - Malý počet epizod dává tušit, že možná nebylo tak jednoduché navázat na rozjívenou náladu úvodní sezóny a skutečně - horko těžko se linky lepí k sobě a v některých případech (virus v ústředí) jsou dokonce okamžitě smeteny ze stolu v té nejpředvídatelnější formě. Naštěstí se pořád dějí i překvapivé úkroky stranou, neočekávaná rozhodnutí hlavních postav a s otevřeným koncem mě o to víc zajímá, jestli Danielsovi mají dostatek nápadů na to, aby pokračovali dál. Možná by ale bylo moudřejší dobrodružství v Lakeview uzavřít. Už takhle se hraje v prvním i druhém plánu na sympatie a chemii hlavní dvojice a pokusy o dlouhodobou linku s Freeyond a spol. připomíná místo dějotvorného základu spíše nezáměrnou parodii na Mr. Robot. ()

• Seriál se odehrává v roce 2033. (Mitin)