Kapitán Matt Martin přijímá dychtivě rozkaz pátrat po pokladu ukrytém hluboko v indiánském teritoriu poblíž Phantom Hill. Mezi vojáky Unie, kteří na sklonku občanské války doprovázeli zásilku milionu dolarů ve zlatě, a byli přepadeni skupinou jižanských vzbouřenců, zahynul totiž i Martinův bratr. Armáda by teď své zlato ráda získala zpět, k čemuž jí má napomoci nebezpečný Joe Barlow, někdejší vůdce rozprášené skupiny rebelů, který jako jediný zná přesnou polohu úkrytu. Protože by ale vyslání vojenského kontingentu porušilo příměří s Komanči, vojáci se na západ vydávají převlečeni za civilisty. (dopitak)

dopitak

Trošku slabší námět, ze kterého by se jistě dalo vytěžit víc. Indiáni jsou tu zase jednou vykresleni jako banda nahluchlých imbecilů, co se nechá oklamat vatrou, neumí stopovat ani zacházet s tomahawky. Největší předností tohoto filmu je nádherná Jocelyn Lane, která je v roli zavržené Memphis sexy jako nikdy nikdo v historii westernu. ()

Mol

O'ROURKE! DRINK HE SAYS!! Dan jako padouch opět exceluje. To samé Robert jako kapitán, který má charisma až do nebe a Memphis? Člověk na první pohled by řekl, že je to děvka, ale stejně se na ní skvěle dívalo a myslím, že jsem se do ní zamiloval. Film má jednoduchou zápletku, ale to mi vůbec nevadí, protože přijet z bodu A do bodu B a pak se vrátit je aspoň pořádné dobrodružství. Akorát teda máchání mečů na začátku filmu mi přišlo dost teatrální. To samé, když Dan skopne vojáka co se snaží dostat na vůz. Dan kopne asi půl metru před něj a voják odletí jako by nakopl kůň, kterého právě označkovaly rozpáleným železem. Nebo scénky na poušti, kde jim došla voda? Nevypadali jako by byly na pokraji zhroucení. Ale to jsou jen takové ty malé drobnosti, které dodávají těmto starým filmů své kouzlo. ()