Půlnoční evangelium

• USA The Midnight Gospel

Vesmírný reportér překračuje v simulátoru univerza hranice ulítlých světů a řeší existenční otázky týkající se života, smrti a všeho mezi tím. (Netflix)

tnp101

Bizarnost, která se nepodobá prakticky ničemu, co jsem kdy viděl. Sjetý podcast, jenž doprovází sjetá animace. Přestože jsem prvním epizodám udělil docela vysoká hodnocení, přiznávám se, že mě hodně unavoval fakt, že jsem nevěděl, na co se soustředit dřív. To v důsledku vedlo k tomu, že jsem se nudil o poznání více, než je u mě na tří až čtyř hvězdičkové hodnocení zvykem. Dialogy ale mají něco do sebe, i když na to každý bude mít jiný názor. Ve druhé polovině série dojde ke zlomu, kdy si divák do jisté míry asi i zvykne, ale především dojde ke zvolnění tempa. To vyvrcholí v poslední epizodě, která se drží nejvíce při zemi, ale servíruje nejhlubší myšlenky, a právě ta má velký potenciál v divákovi něco trvale zanechat, protože smrt v kterékoliv podobě se týká každého z nás. 70% ()

sysyphus

Je to vcelku jedlé. Počúvať rozhovory s ľuďmi, ktorí toho majú veľa zažitého a napremýšľaného je takmer vždy niečim prínosné. Nápad sprevádzať tieto rozhovory s vizuálne pútavou, dynamickou animáciou vo mne však zanechal rozporuplné dojmy - na jednej strane to môže efektívne pripútať k obsahu oči mladších generácii, ktoré v dnešnom vizuálne presýtenom svete častokrát ľahko strácajú pozornosť - na strane druhej táto trblietkavá psychoaktívna animácia tiež svojim spôsobom odpútava pozornosť od prezentovaného posolstva. Koncept je to však určite zaujímavý. ()

M.i.k.e

v posledních letech vzniklo hodně animáků,které byly jiné,originální a nebály se vážných témat (Rick & Morty,BoJack Horseman,...),ale nebylo to nic v porovnání s Midnight Gospel,které se úplně vymyká všemu a nabízí naprosto nečekanou podívanou.Osobně jsem dopředu taky nevěděl co čekat,ale že dostanu animovaný podcast,který celou dobu působí jako by byli animátoři na tripu a který řeší tak závažná témata jako legalizace drog,pomíjivost života,smrt atd jsem absolutně nečekal.Vše je navíc umocněno tím,že to co se děje na obrazovce se velmi často - skoro pořád - úplně míjí s tím o čem se zrovna vede hovor.Popravdě mi chvíli trvalo,než sem si zvykl na celý ten koncept,ale postupem času mi úplně učaroval a některé dialogy mě zasáhly přímo na komoru a jako zlatý hřeb pak přišel poslední - nejlepší díl.Rozhodně to není seriál pro diváka který očekává bezmyšlenkovitou zábavu,ale kdo o určitých věcech alespoň občas zapřemýšlí,měl by mu dát šanci protože to je skvělá věc,která si nakonec tu pátou hvězdu zaslouží...85% ()

SonGokussj

Ze začátku může odradit styl nebo "nezajímavé téma", ale jak to pokračuje, rozvíjí se i pomálu seriálová hloubka. A musím uznat, že poslední 2 episody (hlavně poslední) mě naprosto uzemnily. Je to jedna z mála show, kde je to lepší a lepší. Člověku to však musí sednout. A občas je těžké se soustředit na to, co říkají, přes veškerou animaci, která se na plátně odehrává. Death... 88 % ()

Psychor

The Midnight Gospel se zcela vymyká standardům seriálové tvorby. Zaobírá se souvislostmi transcendentního významu, což může být intelektuálně podnětné nebo inspirativní, ale skutečné pochopení je v těchto záležitostech možné pouze přímým osobním zážitkem. Percepční náročnost je poté umocněna nebývale imaginativní animací, která tříští pozornost publika tím, že se mnohdy pouze samovolně odvíjí na pozadí bez zjevné relevance k diskutovaným tématům. Mainstreamový divák, který si seriál pustí v očekávání oddechové zábavy, hned po úvodní epizodě vyklidí pole s výrazem vyorané myši. Já byl naopak tímto projektem bezvýhradně uchvácen a hodnotím prostřednictvím pěti slabších hvězd. ()

• Vesmírné rozhovory jsou odvozeny ze skutečných rozhovorů v podcastu Duncana Trussella „The Duncan Trussell Family Hour“. (KGBelik)
  • I přes velkou fanouškovskou základnu byl seriál hned po první sérii zrušen kvůli finančím problémům. (KGBelik)
  • V scéne bitky medzi klaunami a bytosťami v plynových maskách má jedna z postáv bojujúcich proti klaunom meč, ktorý sa nápadne podobá na Scarlet Sword zo seriálu Čas na dobrodružství (2010–2018). (Circumscriptor)