90 minut do smrti

• USA Castle Falls

Soupeřící gangy hledají miliony dolarů ukrytých v luxusním kondominiu, které má však záhy být srovnáno se zemí. Musejí se vypořádat se správcem, který peníze našel jako první. (Filmbox)

Wacoslav1

Divnej film a úměrně tomu bude divný i moje hodnocení, protože když se v akčním filmu začne něco zásadního dít půl hodiny před koncem tak je to špatně. První půlka je nefunkční a až moc seriozně podaný drama který ale vynahradí půlka druhá která se pro změnu zvrtne v regulérní akční parodii. Záporáci působí jako parta bezďáků co se navíc chovají jako totální kreténi a v klidu se postřílí mezi sebou. Chemie mezi Scottem a Dolphem jakž takž ok, ale čekal jsem víc. I přesto dám pobavených 65% ()

Lacike

Tak už chápem prečo Willis kašle na nejakú snahu v tých svojich bezrozpočtových odpadoch. Pretože aj keby sa snažil jak o život, tak by z toho vzniklo len niečo takéto. Z prdu proste žiadnu guličku nevyšúlaš. Nech smrdí akokoľvek. A tento film smrdí nedostatkom peňazí na každom kroku. Vďaka tomu je tu klasický 20 minútový úvod, v ktorom sa máme zoznámiť s postavami, natiahnutý na 54 minút, kým konečne začne nejaká akcia. Dovtedy sa film snaží brať strašne vážne a neskutočne nudne nás zoznámi s motiváciami všetkých okoloidúcich, ktorý sa v poslednej tretine stretnú v opustenej nemocnici a zahrajú sa na amatérsku variáciu na Die Hard. Je pekné, že si dali námahu s nejakým zdôvodnením toho, že po sebe príliš nemôžu strieľať (nielen munícia ale aj CGI iskierky boli mimo rozpočet filmu a držať zbraň a robiť pri tom ústami ratatatata bola latka, ktorú podliezť Lundgren ešte nechcel). Takže sa v poslednej tretine dočkáme iba bitiek. Tie sú o minimálne 2 levely nižšie ako za Adkinsových zlatých čias. Najlepší je ten tréning z úvodu filmu, ktorý je dostatočne dynamický. Akonáhle ale nabehne do baráku, tak sa prispôsobí Lundgrenovej rýchlosti a bitky sú síce kontaktné a choreograficky celkom ok a aj prehľadne nasnímané, ale sú strašne pomalé. Napriek tomu sú bitky tým jediným, čo na filme za niečo stojí. No, film. Napriek všetkej snahe a úsiliu zúčastnených to príliš ako profesionálny film nevyzerá. Skôr ako projekt borcov z telocvične, ktorí si povedali, že skúsia natočiť film. A to je smutné. Že s takýmito rozpočtami musia robiť borci, ktorí ešte majú čo ponúknuť. Ale tentokrát budem za toho zlého a nepridám hviezdičku za snahu. Je to mizéria. 3/10. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já že mám plán? Tak daleko nejsem." A tohle mělo scénář? Nikoli. Tak daleko autor není. On jen poslal dva jednotlivce a jedno družstvo pro hromadu peněz do baráku, kterej brzy hapá. Však oni to nějak uhrajou. Já jim teda snahu nemůžu upřít. Jenže vidět mýho oblíbenýho Scotta, jak si neustále nahazuje rameno, a legendu Dolpha, jak se zadejchává při chůzi po schodech, tak to jsem fakt nemusel. Na druhou stranu se mi dostalo poučení, že černí zmrdi jsou ve věznici hodnější než bílí zmrdi. A to jsem taky nepotřeboval vědět. ()

Figu

Dokážu ocenit každou svojí akční legendu dobrou známkou a nějakým tím párem hvězd za poctivě vystřelený béčko, takže ani těhle 90 minut do smrti nebude pro Dolphíka výjimkou! Navíc Adkins je supr kolega do mančaftu. Škoda jen, že neprodává vše to, co umí... Ty jeho bombardérský kusy by tomu daly ještě víc šťávy a energie! Nicméně jako klasická béčková jednohubka k večeři to nedře v krku a žvejká se to na pohodu! 60% ()

mzss1

[35%] Lundgren si po čase opět zkusil režii. A jak to dopadlo? Já říkám, že bídně. Určitě se ale v dnešní době najdou horší béčka, céčka nebo ztka s Willisem apod., ale furt je to ztráta času. V jeho režii si tu Dolph i sám zahrál spolu s mým velkým oblíbencem – Scott Adkins! Dějově je to přímočará slátanina, takže to komentovat nebudu. Prostředí, resp. 90% děje ve skoro zřícené nemocnici, která se chystá každým okamžikem na demolici, bych asi taky moc nekritizoval, holt rozpočty jsou u těchto současných videofilmů extrémně nízké. Film se teda rozbíhá děsně pomalu. V úvodu tu máme takový rádoby trénink bojového umění, kdy nám tu Scott předvede pár svých kopů, ale přijde mi to takové slabé, bez větší dynamiky, ale bylo to jen takové cvičení, tak ok. Minuty se vlečou a pořádná akce začne až někdy po cca 50 minutě snímku.  Zločinecký tým, který prahne po penězích je dost amatérský, až trapný, ale párkrát jsem se pousmál. Třeba když hodně střelím vedle, tak takový film Masakr na střední škole byl neskutečně zábavný, jak byl záporáky ujetý. Jenže tam si nikdo na nic nehrál. Zde mi to prostě se Scottem nepasuje. 2 možná 3 vtipné scénky tu jsou, to zase joo. No a když už přejdu k té AKCI, na kterou jsem se marně těšil skoro hodinu sledování filmu, tak jsem spíše zklamán. Adkins tu své bojové dovednosti téměř využije, ale působí to tak uměle, bez dynamiky, Scott rozdá tolik úderů a snad žádný není ani cítit. To se Lundgrenovi režijně fakt nepovedlo. Je tu jedna scéna, kdy Adkins dá jedné záporačce hlavičku a další dva protivníky rychle zneškodní a ihned pláchne z okna a to už působilo fakt komediálně. Chemie mezi Dolphem a Scottem tu snad ani není, já nevím. Jejich souboj byl docela dobrý – myslím tím jen to, že se oba střetli, jinak to bylo samozřejmě technicky fušeřina. I ty výstřely zbraní působily divně, lacině. Lundgren mě herecky už přestává bavit, Adkins je dobrý na bitky, ale zde to holt nešlo. Já nevím, asi jsem se v necelých 30 letech stal kverulantem, ale nemůžu si pomoci. Úplná sračka to není, ale spíš mě pobavilo pár retardovaných scén, než ty souboje, což je docela smutné. ()

• Vo filme si môžeme všimnúť malý odkaz na herca a režiséra Dolpha Lundgrena – je po ňom pomenovaná firma, ktorá má na starosti demoláciu nemocnice. (m.a.t.o.)
  • Natáčanie začalo 18. marca 2020 a trvalo pol dňa. Oddelenie verejného zdravotníctva v štáte Alabama ho pozastavilo z dôvodu lockdownu súvisiaceho so šírením ochorenia Covid-19. Natáčanie bolo obnovené 28. októbra 2020 a trvalo do 21. novembra 2020. (m.a.t.o.)