Křik chlapce

(festivalový názov)
  • USA The Window (viac)

Devítiletý Tommy Woodry si v jednom kuse vymýšlí. Poslední z jeho historek o tom, že se bude s rodiči stěhovat na ranč, málem stála Tommyho rodinu byt, ve kterém žijí. Jedné dusné letní noci se Tommy rozhodne spát na požárním schodišti a oknem vidí, jak jeho sousedé, manželé Kellersonovi, zavraždili ve svém bytě neznámého muže. Samozřejmě, že si svůj noční zážitek nenechá pro sebe, ale rodiče i policie to považují pouze za další z jeho smyšlených historek. Manželé Kellersonovi však ví, že si Tommy nevymýšlí a rozhodnou se ho zbavit. (liquido26)

freddy

Představivost je fajn a díky ní je život pestřejší a dobrodružnější. Ale všeho moc škodí, takže když se malý fantasta a snílek stane svědkem vraždy, není divu, že i jeho rodiče mají problém s tím, aby mu to uvěřili. Tahle temná filmová lahůdka mě potěšila, zaujala a udržela v napětí po celou dobu. Příběh měl spád a představitel hlavní role byl jednoduše skvělý a uvěřitelný. Rozhodně fajn noir filmová jízda, kterou jsem absolvoval rád a s chutí. [Noir Film Festival 2019] ()

TerezD

Jednoznačně nejlepší kousek na letošním Noir Film Festu. Budované napětí a tajemná newyorská atmosféra nenechá diváka chladným. V jednom momentu si myslíte, že dětský hrdina má už vyhráno, ale díky scénaristickým kličkám se situace opět vygraduje do maximálních výšin. Nesmím opomenout skvělou kameru, svícení, a herecké výkony. Především bych chtěla vyzvednout herecký um malého Bobbyho Driscolla. Na tuto méně známou noirovou jednohubku budu vzpomínat ještě dlouho. ()

POMO

Starý newyorský barák s požárním schodištěm, na životě ohrožený bezmocný kluk kterému nikdo nevěří, a scénář, který mu neustále háže pod nohy všemožné klacky. Malý neznámý thriller, který strhne jak leckterá žánrová klasika. Napětím a stísňujícím pocitem nabušený, až “akčně” odsýpající bez zbytečných odboček, s jednoduchou, ale o to efektněji naplněnou dramatickou premisou. A s hezky vygradovaným finále. [Noir Film Fest] ()

majo25

Spočiatku sa film tvári ako rodinný snímok s občasným presahom do komédie. Tomu faganovi by remeň na zadok len a len svedčal. Po vražde postupne začína naberať na obrátkach nielen tempo, ale aj atmosféra a k záveru sa z neho stáva čistokrvný triler. Záver je na takto starý triler naozaj strhujúci, akčný a atmosféra skvelá. Film možno nemá ktovieaké obsadenie, ani výpravu, odohráva sa prakticky iba v jednom nízkom paneláku, ale nuda pri ňom stopro nehrozí a aj po rokoch vyzerá v mnohých ohľadoch sviežo. ()

pepo

Je to mozno az trochu prilis priamociare a scena v taxiku je na hranici WTF. Ale to je asi tak vsetko, co by mohlo vadit. Postavit bezbranneho chlapca bez dospelej opory proti vrahom je skvely napad. V drtivej vacsine podobnych zanroviek ma totiz dospeleho ochrancu (dokonca aj v Sam doma😁). Tvorcovia z tohto originalneho faktu tazia velmi solidne napatie a finale je paradne. Navyse to ma krasnu formalnu stranku a vdaka kratkej stopazi velmi prijemny svih. Strateny zanrovy poklad. 8/10 ()