Kristy a její klub

• USA The Baby-Sitters Club
Rodinný / Dráma
USA, (2020–2021), 8 h 2 min (Minutáž: 23–30 min)

Tvorcovia:

Rachel Shukert

Predloha:

Ann M. Martin (kniha)

Kamera:

Adam Silver

Hudba:

Jesse Novak

Shay Rudolph, Malia Baker, Sophie Grace, Momona Tamada, Mark Feuerstein, Alicia Silverstone, Xochitl Gomez, Sophia Reid-Gantzert, Benjamin Goas (viac)

Moderní zpracování populární knižní série o pěti nejlepších kamarádkách, které si začnou přivydělávat hlídáním dětí, což je velká zábava i pořádné dobrodružství. (Netflix)

ScarPoul

Dostal som sa k tomuto úplnou náhodou. Pozrel som prvú časť a bol som taký, že okej. Nebolí ma z toho hlava skúsim ďalšiu časť. No a takto som sa dopracoval ku koncu. Očividne je v mojom 30 ročnom, tučnom a spotenom tele niečo, čo sa vie stotožniť s problémami 12 ročných dievčat. Minimálne mám asi rovnako veľké prsia... (joke?). Každopádne je to seriál, ktorý veľmi komplexne pojednáva o dospievaní, hoci z toho dievčenského pohľadu. Má to sympatické postavy, niekoľko vtipných scén a množstvo morálne vyspelých rozuzlení. Ak by moje decká dakedy pozerali niečo takéto, asi by som bol šťastný. Hodnotový seriál, ktorý vytvára charaktery a poukazuje na rôzne ťažkosti s tým späté mi príde ako veľmi príjemný nápad. Nie je to vulgárne, je to nenásilné a hlavne hrdinky som si obľúbil. Hlavne Mary Anne. Za mňa spokojnosť. Hoci rozhodne nie som cieľová skupina... či? 1.séria - 80% ()

hygienik

SPOILER Pokiaľ sa vám zdalo trebárs 7th Heaven po výchovnej stránke pritiahnuté za vlasy, tak Kristy je na tom podobne, len bez náboženského obsahu. Dcéra oklame rodičov, zamení si písomku so spolužiačkou. Následne ten morálny tlak nevydrží a prizná sa. Rodičia sa nečudujú, nehnevajú, povedia jej, že ju majú radi. Hlavná štvorica detí vedie uvedomelé reči. Občas afektované, často premúdrelé, vždy nepresvedčivo empatické. A celé je to precukrené a okato politicky korektné. Ovšem kvalitatívne je to o triedu lepšie než Disney channel alebo Nickelodeon. ()