Nová baseballová sezóna začne v Durhamu poněkud nejistě. Nově najatý zadák Durhamských býků „Crash“ Davis (Kevin Costner) zbije mladého namyšleného nadhazovače „Nuka“ LaLooshe (Tim Robbins). V té chvíli přichází na scénu krásná a svůdná Annie Savoy (Susan Sarandon), která si každoročně vybírá jednoho hráče svého oblíbeného týmu a věnuje mu svou pozornost, přízeň i zkušenosti. Oba temperamentní spoluhráči na hřišti a rivalové mimo něj by tak měli v sezóně předvést nejvíce ze svých umů, aby odměně v tak smyslném podání učarovali. Ovšem Nuke nemá smysl fair play, což zkušeného a paličatého Crashe přivádí k šílenství. Nechte se pozvat do úžasné herecké společnosti, podávat se bude nenapodobitelný koktejl vášní, sportu a lásky! (oficiálny text distribútora)

Anderton

Športový film so všetkými svojimi typickými znakmi. Až na patetizmus, v tomto smere sú Býci príjemne civilní. Nezaoberajú sa mechanizmom fungovania nejakého mega klubu, ale.....mechanizmom fungovania malého. Milostný trojuholník a citové problémy hlavných predstaviteľov sú dobre vyvážené s klubovými záležitosťami. Príjemný filmík na víkendové popoludnie. ()

Sdoom

Zvláštní a spíše nudný film, jehož vyznění jsem příliš nepobral. Děj je dost zvláštní, chování postav v něm jakbysmet, na to že je sotva 30 let starý, tak je dnes dle mého názoru úplně out-of-date. Hodně monologů a dialogů mi nedávalo moc smysl. Nevím, tohle mi prostě nesedlo a určitě tomu ani nedám už další šanci. Není to vlyloženě špatný film, to ne, ale podprůměrný určitě. (Blu-ray, orig.) ()

italka63

Svět baseballu, budoucí geniální hráč s trochu pomalejším myšlením Tim Robbins, fanynka zažraná do baseballu a všech pouček a moudrostí světa a taky hráčů coby mužů, báječná Susan Sarandon a nadhazovač, který má mladého talenta na starosti příkazem od vedení klubu. Kdo jiný než Kevin Costner, který tu byl zatraceně sexy jako nikdy. Oddechový film, kde si všichni přijdou na své. ()

kleopatra

Vynikající film z prostředí baseballu, kde Susan Sarandon není jen fanynkou vymetající každý zápas, ale též sportovní psycholožkou amatérkou, která radí svým dvěma "svěřencům" jak přehazovat výhybku mezi pravou a levou hemisférou pomocí krajkových podvazků i jiné fígle, a přesto, že spí tu s jedním, tu s druhým, je vlastně dávno rozhodnutá, kterého z nich chce. Jedním z nich ( životem a sportem omláceným ) byl Kevin Costner a druhým ( nadrženou začínající hvězdou) Tim Robbins - v reálu její manžel. ()

Pavlínka9

Tenhle film pro mě byl neskutečným překvapením, jelikož jsem nevěděla, že je tak vtipný a zábavný :) :) Co mě nejvíce "šokovalo" byla otevřeno,kterou jsem v žádném filmu z této doby neviděla :) Což mě ale bavilo asi nejvíce, jelikož si tedy troufli podle mě hodně :) Ok - je tu baseball, ale spíš prostě skvělá Sarandon a Costner - ano, vím, že tam byl i Robbins, ale ten mě nezajímal a ta touha a vášeň a zápal :) Skvělá komedie, která mě bavila od začátku až do konce a jsem ráda za ten závěr :) ()

• Snímek byl v roce 2008 zařazen Americkým filmovým institutem v kategorii nejlepší sportovní film na 5. příčku. (TheDude)
  • Crash Davis (Kevin Costner) ve filmu odpaluje na obě strany (drží pálku jak napravo tak nalevo). (moznazitra)