Děj hororového thrilleru se odehrává v současné Americe, kde magie skutečně existuje, ale čarodějnice jsou pronásledovány americkými úřady. Dospívající Claire a její rodina jsou součástí propracované sítě, která pomáhá těmto ženám utéct přes hranice a požádat o azyl v Mexiku. Když však federální lovci čarodějnic naruší osvědčený způsob jejich přepravy, rodinu postihnou potíže, protože se snaží ve svém domě ukrýt dvě mladé čarodějnice. Život jim ztěžují nejen lovci čarodějnic, ale také podivné síly. Claire si záhy uvědomí, že má s těmito čarodějnicemi možná víc společného, než si kdy dokázala představit. (HBO Europe)

Adramelech odpad!

Film za nic nestál, ale přesto bych řekl, že skrývá jednu hlubší myšlenku, totiž že se nějaká skupina obyvatel může stát obětí pronásledování, ne-li fyzické likvidace bez ohledu na dobu, tedy že "hony na čarodějnice" nejsou věcí minulosti, ale že mohou kdykoli v nějaké podobě vypuknout. Svého času byli v Německu i jinde obětí podobných honů Židé. U nás později mnozí jiní v závislosti na právě aktuální režimní ideologii. Bojím se, že nás v Evropě čeká něco podobného. Zatím už dost vadí mít jiné než propagandou hlásané názory. Co když v budoucnu začne vadit třeba bílá barva pleti? Pro poetičtější duše překládám do veršů: Jedenadvacáté století / demokratické povýtce / září tu v plné kráse // Přec je však dobré věděti / že prosmolené hranice / má každá doba, zdá se ()

Marze

Prumerny film, ktery islabuje jeho chaba koukatelnost a neschopnost odpovidat na otazky, ktere se vynoruji. Casem z filmu uchazi para nebo z mice vzduch. Pritom jde o nadprirozene drama ci thriller, ktery neni ani chytry, ani desivy. Bajka o netoleranci, alegorie na pateiarchalni strach z zenske sily. Potencial se ale vytratil nesoudrznosti. ()

Arsenal83

Úrad pre vyšetrovanie čarodejníctva, čo ešte nevymyslia. Nakoniec to nebolo také zlé, ako som očakával, ale chýba tomu nejaká väčšia akcia. Nie akcia ako v Tescu, tam je to tiež o odrbe, ale ten lov na čarodejnice mohli trocha rozpohybovať a nenechať to len na jednom úradníčkovi, ktorý si chodí v oblečíku na návštevu k bosorkám a s notískom kontroluje, či neuleteli na metle. ()

BOURQUE

Taká „reverse Supernatural“ epizóda, roztiahnutá na cca 90 minút. Základná koncepcia nie je zlá, ale chýba trochu viac šťavy a podkladov k lepšiemu pochopeniu pozadia príbehu. Vedenie príbehu je klasický, ale bez výraznejších scén, dialógov a performancov herečiek / hercov. Záver taktiež necháva za sebou niekoľko poznámok... Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

NikiVai

Nepovedená pohádka pro dospělé, u které by se i děti unudily. Ach, dnes mám špatný den na výběr filmů :))) Tak jsem se těšila, téma čarodějnictví a magie lze uchopit a hezky si s tím pohrát. No a pak to někdo uchopí a spáchá takový paskvil bez špetky fantazie a dramatu. Už v prvních pěti minutách mi bylo tak nějak jasné, jak to dopadne a to asi u filmu fakt nechci. ()

• Ve skutečnosti slouží 11. dodatek americké ústavy k vyjasnění soudních kompetencí vůči občanům jiných amerických států nebo cizincům. Jde také o první dodatek mimo Listinu práv. (gamemaCZ)