Žena z předměstí bojuje, aby jí uvěřili, že ji sleduje děsivá postava, která se noc co noc vrací do jejího domu. Když se jí nepodaří získat pomoc od lidí kolem sebe, je nucena vzít věci do vlastních rukou. (JasonCZ)

EvilPhoEniX

Pěkný zklamání. Lucky dle traileru lákal na Home Invasion s časovou smyčkou, ale ve výsledku je tomu úplně jinak, ba nakonec film není ani hororem nýbrž sociální satirou plnou metafor z #Metoo éry o tom jak to mají ženy v životě těžké. Chudinky. Režíruje samozřejmě feministka Natasha Kermani. Film je na jednu stranu originální, na druhou tak trochu zbytečný, protože vše co se zde děje je divné, každou minutou máte další otázky a když příjde konec máte chuť skočit z okna, protože Vám tvůrci nevysvětlí absolutně nic, protože sami nevědí. Když pominu fakt, že se zde nic nevysvětlí, téměř nic nedává smysl, tak i samotný vrah se vlastně ani nesnaží, mohl ji zabít kdykoliv, ale tady se bojuje za práva žen, že jo. Tady se mohli tvůrci pěkně vyřádit s gore, možností zde bylo nespočet, ale ty vraždy spíš připomínají PG-13 Thrillery z roku 2000. Jediná scéna, která mě na filmu zaujala byla v garáži, ale to mi příjde žalostně málo. Není to bohužel ani napínavé, atmosférické, brutální. Natočeno poměrně OK a při sledování jsem byl ochotný jít i na tři hvězdy dokud nepřišel samotný závěr, ten celý film zazdil.Čím víc procent na rajčatech tím míň horor, to je už jasný. 4/10. ()

LukyHell

Podle traileru se jedná o vyvražďovačku s konceptem časové smyčky, nicméně to je lež. Autorky nikdy nezamýšlely natočit žánrový film postavený na hlavu, ale spíš použít horor jako prostředek k metafoře. Navíc k uvědomělé metafoře, které není-li vám jasná hned, je vám sdělena během scény v garáži. Těžko říct jestli autorky opravdu věří tomu, co filmem říkají nebo je to jen další cynický tah jak vydělat peníze na současném trendu uvědomělosti. Mezi hlavní pozitiva patří hudba, ta je opravdu výborná a dobrá režie. Nedopuručuji pro fanoušky hororu, spíš pro diváky pořadů jako je Zóna soumraku nebo Black mirror. ()

Flakotaso

V konečném účtu je nejmíň LUCKY ten, kdo se rozhodne tento "malý horor s přesahem" dosledovat do konce i po první trapné scéně údajného přepadení, která smrdí Whanellovým neviditelným arcidílem feministického hororu až za prosklenou terasu. Poznávací znamení: kuchyňský nůž s co největší čepelí a Predátor tak univerzální, že nemluví a nemá tvář. Jednu hvězdu dávám za dojemnou scénu, kdy spisovatelka s patentovaným receptem na život, jež nazve GO IT ALONE, projevuje vděk svým nadšeným čtenářkám i svému dílu tak, že si ani na diskuzi není schopná vypnout mobil a přímo během Q&A kontroluje hovory od svého přítele. ()

silentname

Mne "Lucky" do nálady absolútne sadlo. Ten koncept je zaujímavý, dáva to niekoľko dobrých momentiek, človek neustála háda čo sa bude diať ďalej a miestami to herci podávajú s absolútnou dávkou neuveriteľnej irónie. Ako keď Ted prvýkrát povie May, že to je ten chlapík, ktorý sa k nim každú noc vlúpa a skúša ich zabiť. Oznamuje jej to spôsobom ako keby jej povedal, že si ide objednať pizzu alebo niečo. Ako absolútne najbežnejšia každodenná udalosť. "To nič miláčik. To sa len zase vrátil náš vrah, ktorý sa nás zase pokúsi zabiť ako každú noc. Pohoda." Vďaka tomu a niekoľkým ďalším momentkám ma tento film celkom slušne bavil. A neviem ako to mám vnútorne brať. Ako hororovú komédiu? Ako seriózny thriller? Neviem. Ale rozhodne ma film prekvapil a pozitívne. Hodnotenie: B ()

J*A*S*M

Pozor, pokud vám vadí, že dostanete od filmu něco jiného, než čekáte, určitě do tohoto snímku nechoďte v očekávání přímočaré žánrovky. Trailer dost zavádějícím způsobem lákal na home invasion hororový thriller okořeněný časovou smyčkou, ve skutečnosti je Lucky spíš takovým absurdním seberozvojovým podobenstvím plným až kafkovských momentů. Ta základní linka je asi o tom, jaké je to být ženou v současném světě, ale lze z toho vyzobat i řadu dalších motivů. Třeba, jak řešit problémy a přizpůsobovat se nesnázím - že když vám teče do bot, musíte se stejně spolehnout sami na sabe. A nebo, že když vám někdo řekne, že máte štěstí, většinou se šeredně plete. Bavilo mě to. ()