Vzorové "psychologické drama" líčí, s jakými obtížemi se rodí nové socialistické smýšlení. Režisér Jiří Sequens varuje před neuváženými sňatky do rodin poražené buržoazie, protože někdejší honorace odmítá přijmout člověka z jiné společenské vrstvy. Přesvědčí se o tom i hrdinové tohoto filmu. Bývalý majitel lékárny se totiž nechce smířit s tím, že jeho dcera si vzala pouhého technického kreslíře. Otcovy nenávistné intriky ovšem zaviní, že citlivá žena se pokusí o sebevraždu. Žlučovitého starce ztělesnil František Smolík, jenž dokázal polidštit i výsostně zápornou postavu. (oficiálny text distribútora)

GIK

Okultně – zednářská symbolika: hádání z ruky – Bek; 22:50 – Remunda – merkel sign; talismany: panenka pro štěstí. Vopičák Remunda: braní Božího jména nadarmo (pro K.P.). Neustálé omílání věštění z ruky. Trápení diváka: Adamovou a Olárovou – to je dvojboj k pohledání; Smolíkem, který lže do očí opičákovi; Bekem, který dolézá za vdanou paní; Remundou, který stále hulí. Bekovi kamarádi – ňáká galerka. Fantasticky nesmyslná proměna Beka. Ke konci se to už ale opravdu zvrhne do nehorázné blamáže. Trápení diváka se k závěru jen a jen zvyšuje. Hnusný chování Remundy. Smolík se mu chce vyrovnat. Ke konci totálně absurdní komedie a vydírání diváka. „A ví o tom Karel?“ Jediná Liduška Vendlová potěší. ()

IvonaK

Nic nového. Vendlová podvádí svého manžela, ale aby vše vyústilo ve šťastný konec tak samozdřejmě ji musí zatáhnout do spolku plného ožralů aby si uvědomila že vše bylo špatně a neměla se od svého manžela odstěhovat. No pak za svým manželem dolezla a on ji ze začátku nechtěl ani vidět což je naprosto pochopitelné, ale jak už to ve filmech bývá tak si uvědomil jak moc ji vlastně miluje a nakonec ji raz dva odpustil když se pokusí o sebevraždu. ()

Ony

Film o hloupých lidech, kteří dělají hloupé věci. A mně se líbil. Nejspíš to bude tím, že jsem taky dost hloupá. Pak možná ještě tou odvázanou kamerou a agresivní klavírní hudbou, která docela sugestivně ilustruje krizi hlavní hrdinky. Ovšem scénář vskutku za moc nestojí. Čtvrtou hvězdu přidávám za příjmení ústředních rivalů - Kučera a Kout. To je geniální! ()

• Filmováno i v elektrárně Tisová. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)