Oktavianus

Maska vlkodlaka krásná, jeho útoky na lidi taky, ale to je bohužel všechno. Jinak jde o nezajímavý tuctový příběh s velmi nezajímavým zpracováním. A přehrávání některých herců je skoro na žalobu. O nic by nešlo, kdyby o vlkodlakovi nevznikly už 15 let předtím skvělé filmy, toto je jen obrovský a prvoplánový krok zpět. Není divu, že jako hororové monstrum je vlčí muž vedle ostatních tak trochu přehlížen, když o něm vznikaly podobné filmy. ()

corpsy

Skôr atmosférický pohľad na lykantrópiu, než ten akčno-hororový. Každopádne tým film neutrpel a jeho prednes mu dodáva silu a energiu. Ináč napísané, to že snímok neoplýva násilím a gore, mu sadne viac. Make-up je profesionálny a herecké prevedenie tiež. Snáď trošku to rýchle a skratkovité finále, mohli tvorcovia trochu viac napumpovať. ()

Lima

Plakátové info: POSTRACH CELÉHO LIDSTVA DĚSÍ PLÁTNA KIN!! VĚDCI MĚNÍ ČLOVĚKA V BESTII!! OPRAVDU SE TO DĚJE!! ___ Předně musím ocenit rozhodnutí producentů vyměnit nakašírované studiové kulisy za skutečné přírodní scenérie hor v Montaně. Borovicové lesy a sem tam poslední zbytky sněhu vypadají v černobílém obrazu moc pěkně. Škoda, že zpočátku sympaticky se projevující horůrek se ke konci mění v uplakané melodrama, kdyby za kamerou stál lepší režisér, než Fredík Searsů, tvůrce nejsměšnějšího monstra v dějinách kinematografie (ano, ten pankáčsky obří pták v THE GIANT CLAW), třeba mě napadá takový Jack Arnold kdyby to točil, mohla to být dnes klasika, protože tady se evidentně na penězích nešetřilo a ta vlkodlačí maska je moc fajn. To, že film zapadl, je vinou také faktu, že v 50.letech prostě už o vlkodlačí téma nebyl zájem (v kinech vládli ufouni a radioaktivitou zmutovaná monstra), časy, kdy se Lone Chaney proháněl ve vlkodlačí masce v klasických Universal hororech, byly už pasé. Trošku se sice tvůrci svezli s dobou, protože zdejší vlkodlačí mutace způsobovaly radioaktivitou ozářené injekce, ale jinak se tematicky opozdili o dobrých deset, patnáct let. Což mě je šumafuk. Škoda, vyškrtnout mizerně zahranou postavu expresivně vzlykající manželky, dal bych i příjemně naladěné 4* :o) ()

Campbell

Jak říkal oLí o vlkodlacích vzniklo plno lepších filmů, ale tohle taky nepatří mezi nejhorší. Sice je to klišé o pokousaném člověku co se postupem času uvědomuje co se děje a tak se snaží kletby zbavit. Není to nic originálního ale nejedná se o nic co by mělo vyloženě nudit. Masky jsou poměrně slušné a celý film odsýpá a nějak vyloženě nezastavuje. Pro mě to je rozhodně průměrnej celkem dobrej vlkodlačí horor se sem tam fajn scénou. ()

oLí

Tak spíše drama, než li horror. O vlkodlacích jsme viděli lepší filmy natočené již několik let před tímto. Zpočátku to není vůbec zlé, prostě měl pech a člověk s ním v jeho situaci tak nějak soucítil, ale když hlavního hrdinu posel porost, vážnost se vždy ubrala tatam a ona dramatická linka ke konci též spíše upadala. 4/10 ()