Miami Expose

• USA Shakedown on Biscayne Bay (pracovný názov) (viac)

liquido26

3,5 Krásné lokace - Miami, Everglades, Havana, sympaťák Lee J. Cobb, krásná Patricia Medina a poměrně rozsáhlé spiknutí, které je potřeba překazit, aby se moci ve státě Florida neujali gangsteři a hazard se nestal legálním. Docela dobré staré krimi, které mělo mít trochu líp vymyšlený závěr, protože to tam prostě podle mě ty poldové úplně nevychytali. ()

Topco

Staré dobré noirové krimi. Pekné slnečné lokácie, kostýmy aj autá. A dokonca ani ten doku-úvod nevadí, ale navnadí („You should have thought about these statistics, they might have saved your life!“). Príbeh samotný za veľa nestojí, ale celé to drží nad vodou drsný sympoš Lee J. Cobb a svižná minutáž. PS: pobavilo meno starostu Miami – Mr. Christmas (áno, pán Randy Christmas :-). 3,5* ()

Martin741

Roku 1954 natocil reziser Fred F. Sears film Miami Story 1954, ktory povazujem len za priemer, a t onijak vyrazny. Roku 1956 natocil dalsi film , konkretne Miami Expose. Pokial v Miami Story 1954 slo o miestnych zlocincov, tu uz ide o sprisahanie. Sprisahania vzdy jestvovali, ci uz slo o to z roku 65 po Kristovi /Pisonovo Sprisahanie proti rimskemu cisarovi Neronovi, alebo tusim z aprila 1666 v nasich koncinach bolo sprisahanie Frantiska Veselenyiho proti Habsburgovcom. Tak uz  len za tu fajnu temu sprisahanie dam slusnych 69 %. Nadherne lokality, fakt sa oplati mat ()