Pravěká Země

(TV film)
  • Francúzsko Nos mondes disparus (viac)
všetky plagáty
Francúzsko, 2019, 90 min (Alternatívna 52 min)

Během své existence prošla Země pěti obdobími hromadného vymírání druhů, vždy se ale dokázala vzchopit a strom života se pomalu, ale jistě znovu rozkošatil. Dokáže to i tentokrát, kdy k vymírání druhů a ničení prostředí probíhá v měřítku pouhého jednoho lidského života...? Vypravte se do pravěku v celovečerním snímku s Prima ZOOM. Svět paleontologie v současné době prochází zlatým věkem: v posledním desetiletí bylo objeveno více fosilních druhů než za dvě stě let od doby, kdy se tato věda poprvé objevila. Nyní mohou paleontologové konečně odpovědět na otázku: odkud pocházejí různá zvířata? S fotorealistickými počítačovými grafickými obrázky a rozhovory s některými předními světovými paleontology představuje tento dokument nejnovější vědecké teorie o tom, jak a proč se dinosauři proměňovali a jak se nakonec vyvinuli v ptáky, které dnes známe. (TV Prima)

Arsenal83

Pekné, niekedy animované, pútavé, ale stále je to len tipovanie o tom, ako to bolo. Ako sa vraj vyvíjala naša Zem, ako sa vraj vyvíjal život. Ako vraj lotéria rozhodla o evolúcii... Ale kým sa to učí v školách, nech si to mládež pozrie, aby prešla cez testy. Zaujímavý teistický pohľad na vec na pdf zdarma: http://www.evolutionrevolution.eu/sk/ ()

Agatha

Velmi dobře zpracovaný dokument o vývoji života a hromadném vymírání druhů na naší planetě od počátků až po současnost. Nepamatuji se že bych kdy viděl toto téma tak dobře, zajímavě a přehledně zpracované. ()

Zetwenka

Tento dokument  nám představil 5 zásadních vymírání, tzv. Velkou pětku + současné jen  naťukl, Více než 3 dát nemohu, pro mě tam nebylo mnoho nových věcí, které bych  neviděla jinde. Přišlo mi to jako zkrácenina dokumentu  Armagedon zvířecí říše (TV seriál) (2009). Které ale ještě navíc představilo jedno z menších  vymírání ohledně +/- 75 000 a možná úvaha co to způsobilo -> výbuch sopky Toba. Viz i grafika/scény byla/y dost podobná/é. Ohledně vývoje  též  žádná nová myšlenka či názor, vesměs se vše drželo zažitých a vědeckou obcí přijatelných verzí, hlavně z 80 let. Novější úvahy nebylo. Vývojově ve stejném sledu, to je působivěji, myslím zpracováno už zde  Putování s pravěkými monstry (TV seriál) (2005). Představen pro mě  akorát jeden nový tvor z moře Helicoprion, park  a Kanadské sbírky. Takže shrnuto  za průměr 3. ()