V dokumentárním filmu Tábor – sen, město, symbol nás Miroslav Táborský provede historií města, které právě slaví 600 let své existence. V první části zvané Sen se dozvíme, s jakými ideály město vznikalo, a proč Husitům dlouho nevydržely. Druhá část přibližuje nevšední postavení města v době pohusitské, proměnu z dřevěného ležení na velké kamenné město s opevněním a kostely a posléze i prvním českým reálným gymnáziem a první elektrickou dráhou postavenou Františkem Křižíkem. Třetí část pojednává o Táboře jako symbolu, ke kterému se v dějinách Češi obraceli jako k odkazu národního odporu proti utlačovatelům, ale který byl i zneužíván. Název města Tábor se ujal v mnoha světových zemích a získal i přenesené významy. Dokumentární film Tábor – sen, město, symbol nám pomůže pochopit jedinečnost tohoto fenoménu. (Česká televize)

regin

Krásné záběry, skvěle vysvětlená historie a propojení s husitstvím, vypíchnutí toho nejzajímavějšího z architektury a života města celkově. Dozvěděl jsem se několik nových věcí. To vše v podání charismatického Miroslava Táborského. Za mě hodně povedený český dokument. Jen houšť! ()

mira.l

Moc pěkný dokument. Přehledně sesumírovaná historie, krásné záběry ať už ze země a nebo ze vzduchu. Na něco takového bych mohl koukat i delší dobu než 50 minut. ()

Pompeius

Velmi povedený dokument, který zbavuje část naší historie zavádějícího ideologického balastu a pokřiveného výkladu dob minulých (tím nemyslím jen bolševismus, ale i první republiku). ()