V tomto atmosférickém hororu rodina ze střední třídy udělá místo pro stárnoucího hosta domu, aby zjistila, že jeho přítomnost otevírá dveře pro zlo. Teta Alejandra (Isabela Corona) je stárnoucí žena, která se přemístí do Mexico City a informuje svého synovce, že se k němu nastěhuje. Synovec souhlasí navzdory faktu, že jeho rodina na tom není finančně dobře, zatímco Alejandra je dost zámožná na to, aby se o sebe postarala sama. Vztahy mezi tetou Alejandrou a rodinou se brzy stanou napjatými, ale nikdo z rodiny si není vědom jejího tajemství - je čarodějnice a brzy použije své schopnosti a začne se mstít na dětech. Když matka s otcem zjišťují, že jejich životy jsou rozervané smrtí jejich třech dětí, objeví, že jejich nejmladší dcera se asi od své tety naučila pár triků. (noelcoward73)

J*A*S*M

Velká hororová pecka, zapadlý klenot. Do domu spokojené rodinky (rodiče a tři děti) se přistěhuje jejich stařičká tetička Alejandra. Pozitivní je, že tetička má dost peněz, takže příjem financí by byl jejím "opatrováním" zajištěn. Ale každé plus má i svoje mínus - tetička je tak trochu čarodějnice, takže kdokoli se na ni byť jen křivě koukne, zadělává si na problém. První "nešťastná nehoda" na sebe nenechá dlouho čekat a situace se brzy stává velmi zlou. La Tía Alejandra je vynikající hororový thriller. Krásný, pomalý, atmosférický film, dobře zahraný, výtečně natočený. Po Argentově Suspirích se jedná pravděpodobně o nejlepší horor s čarodějnickou tematikou, jaký jsem zatím viděl. Pro fanoušky žánru, pro které kinematografie nezačíná rokem 2000, je tohle povinnost. Ke zhlédnutí i s anglickými titulky na youtube. ()

Fr

,,VZALA SIS PENÍZE Z MÉHO POKOJE? V POŘÁDKU, NA TO PENÍZE JSOU. NEBYLA BYCH JE SCHOPNA UTRATIT ANI ZA 1000 LET. KDYŽ ZEMŘU, VŠECHNY PENÍZE BUDOU TVÉ. POKUD NEZEMŘEŠ PRVNÍ .....“ /// Tož tetička je tady! Je jí prej litr let (si divná ne?) a po smrti babičky (kecám, neumřela, prej se stala židlí) bude bydlet s námi (s něma!). Stará filmařina se ,,strašlivejma“ zvukama (jak to znám vod Argenta), ale bez napětí. Příběh z jednoho baráku a s pár lidma, mě nejen neděsil, ale ani extra nebavil. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě příběhy, kde je voko za voko a zub za chrup. 2.) Nevím, jak se zbavit tý starý čarodějnice (odvar z kořena? Či snad kolečkový brusle?). 3.) Thx za titule ,,hladass“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Bloody13

Nejznámější a zároveň nejkrutější filmové bosorky jsou sice z Itálie, ale to neznamená, že třeba Mexiko by trpělo jejich absencí. Jedna taková vypočítavá svině se nastěhuje ke spokojené rodině, které udělá ze života peklo poté, co je nešťastnou náhodou skoro zmrzačena. Až nečekaně rychle se v domě množí počet smrtelných nehod, a divák se nestačí divit, kdo to ve většině případů odsere. Ke starému hororu trochu netradiční hudba, ale příběhově a herecky naprosto v pořádku. Ti pozornější si navíc všimnou Stalloneho ve vedlejší roli :) Je to přesně na rozhraní tří a čtyř hvězd, ale díky povedenému závěru jsem se rozhodl pro volbu vyšší. Jakubovi díky za tip. ()

darkrobyk

,,Děti, tetička přijela! Přivítejte ji!" ...a do čertova pytle, to je baba čarodějná! Dana Medřická, pardon, Isabela Coronová představuje láskyplnou tetičku, co přijela dožít za svými nejbližšími. Děti má ráda (ale jen jedno má rádo ji), jejich rodiče finančně zabezpečí a kromě občasného čarování ve svém pokoji vypadá, že je naprosto v pohodě a neškodná. Jenže, jenže je to horror. Pomalejší, záludný, plíživě temný s dusnou atmosférou velkého domu s jeho chodbami, schody a sklepením. Nečekejte nic šokujícího ani bombastického, jen nevšední příběh ukazující, že zlo, vpuštěné domů, se vymítá opravdu těžko! A kdo nakonec vyhraje? Úplný závěr napoví. Jen občas mi vadil podivný zvuk připomínající vzdálenou cirkulárku, který byl použit místo scénické hudby. V minimálně jedné scéně měl však mrazivý účinek... ()

hladass

Výborný mexický kus o staré čarodějnici, která se přistěhuje ke svému synovci a jeho rodině... První drobné a posléze i smrtelné nehody na sebe samozřejmě nenechají dlouho čekat... Asi jako většina těch, co tenhle kousek viděli jsem byl hodně překvapen tím, koho všechno nehody zasáhnou... No, ale nebudu tady spoilerovat... Řeknu už jen, že La Tía Alejandra je skvělý atmosféricky horor, pro daný žánr s docela netradiční hudbou, výborně zahraný i natočený... Za mě obrovská spokojenost... ()

Mariin

Kvalitní mysteriozní drama mexicko-židovského režiséra Ripsteina potvrzuje, že mexické filmy patří ke světové špičce. Jde o pomalu plynoucí, gradující, atmosferický příběh o čarodějnici s tak realisticky zahranými projevy, že právě v tom spočívá hrůzný náboj filmu. Vynikající kamera, zlověstná Isabela Corona v roli tetičky i půvabná herečka Diana Bracho v roli matky, i kolorit koloniálního domu se secesním interiérem přispívají k uměleckému zážitku. V mexickém prostředí tu ovšem zcela nelogicky chybějí prvky katolické zbožnosti, bez nichž by taková rodina byla nemyslitelná. Stavba filmu a plynule stupnovaná gradace připomíná ještě lepší mexický horor Hasta el viento tiene miedo. ()

TomX2

Alejandra je stará žena, ktorá sa rozhodla presťahovať ku synovcovej rodine z finančných dôvodov. Po jej príchode sa ale začnú diať divné veci a ako sa neskôr ukáže, Alejandra nie je veľmi normálny človek. Ako to všetko rodinka znesie? A čo Alejandra pred nimi skrýva? Celkový dojem: Po prečítaní zopár hodnotení mojich obľúbencov a následným zhliadnutím prostredníctvom tunajšiej súkromnej hororovej súťaže ,,Battle Horror" som zostal sklamaný. Keďže som z Mexického prostredia nevidel veľmi veľa filmov a nemám o mexických tvorcov prehľad, tešil som sa na to. Nakoniec to však nedopadlo veľmi dobre (teda aspoň nie v mojich očiach). Malo to fajn potenciál, trochu nezvyčajný avšak zaujímavý príbeh, ktorý mi miestami pripomínal menej známu hororovu klasiku ,,Sweet Charlotte" , ktorú som tiež mal možnosť pozrieť vďaka vyššie spomínanej súťaži. Herecké obsadenie je viacmenej fajn, na všetkých hercov sa pozeralo celkom dobre, avšak mňa nedokázala dostatočne zaujať jedna jediná tvár. Aj keď ma film nudil a prišiel mi taký s medzerami, bez chuti, dám mu tu jednu hviezdu za čiastočnu atmosféru, výpravu a za to, že technicky to celé bolo natočené celkom dobre. Moje hodnotenie: 25% ()

kkarx

Ale no tak, vždyť to žádná pecka není. Pokud je film přímočarý (baba se nasere a nechá postupně pochcípat rodinku), nemůže si dovolit hudbu o pár tónech, tři místnosti a jednu vetchou babku. Sázet na to, že se budu bavit čarodějnickou ježibabou a pár nehodama... no nevím, já se teda nebavil. Jen připomenu jako alternativu Omen, Drag me to hell, Rosemary má děťátko, Dům ďábla, Ďábel, nebo třeba zmíněnou Suspirii. Je toho dost s podobnou tématikou. ()

J.Mayen

Jaroslav Čejka v roli mexické čarodějnice tety Alejandry, nevim jak se mu tu roli podařilo získat,ale jistě s ní potěšil miliony svých fanoušků na celém světě. Jsem docela rád, mě některé kulty minuly, tenhle příklad mluví za vše. Alejandra taky mohla předvést víc, než jenom zapalování svíček a zvedání stolu (na provázku). Děti mohly být zavražděny morbiděnji,chyběla mi tam krev, když už tam bylo zábavy, atmosféry a všeho ostatního jako šafránu. Zajímavý rozjezd,ale tragický dojezd. Alejandru v žádném případě nebrat! ()

sibskyn

A děti buďte milý k tetičce, protože jestli ji naserete, tak jste jistí, že se dalšího rána nedožijete. Fajn horor z Mexika, který se bohužel dlouho rozjíždí, ale za půlkou je rozhodně na co se dívat. ()