Mladý potulný bojovník Ulric pomůže dívce Melině v boji proti zlým čarodějům, kteří se chtějí zmocnit kouzelného meče, který svému majiteli přináší neomezenou sílu. Melina požádá Ulrica, aby jí pomohl osvobodit jejího otce ze zajetí Lorda Khoura, a zajistit, aby se Ďáblův meč nedostal do nepovolaných rukou. (RetroMan)

RetroMan

Troma a Fred Olen Ray se spolu podílely na vzniku tohoto kusu. Protože nejsem fanouškem těchto a podobných dobrodružných fantasy filmů typu "meč & magie", nedokážu si tento film moc vychutnat. Jedná se o typickou Tromu a pro její fanoušky velmi dobrý film. Co mě naštvalo, bylo v jeden den vidět stejné scény souboje dinosaurů ve dvou různých filmech. Fred opět použil záběry z filmu Planet of Dinosaurs (1977). Předtím jsem však viděl The Phantom Empire, ve které jsou tyto scény znovu. Pro mě osobně velmi slabý film, jediné, na co jsem se vydržel dívat, byla půvabná Heidi Paine v roli Meliny. Šermířské souboje, kterých je ve filmu poměrně dost, také nestály za hodně, i když už jsem viděl i horší. ()