Ľahká konverzačná komédia z francúzskeho prostredia. Do úradu pre veľké a malé vynálezy prichádza mladá dievčina Agneška, aby sa pokúsila nájsť si zamestnanie. Spočiatku sa jej nedarí, ale vtedy zasiahne Apolón z Bellacu. Vyloží jej svoju teóriu, že ak chce niekto niečo získať od mužov, musí im hovoriť, že sú krásni. Keď Agneška použije túto teóriu, dočká sa prekvapenia. (RTVS)

Flego

Pôvabná komédia o ľudskej nedokonalosti a malichernosti. Nie je to však komédia do smiechu, skôr o také jemné pošteklenie. Hru napísal francúzsky dramatik a esejista Hippolyte Jean Giraudoux v roku 1942 a podobne ako vo svojej tvorbe i tu sa sústredil na vzťahy medzi mužmi a ženami. Magda Vášáryová dodala svojej postave šarm a jemnú provokatívnosť. Štvrté hodnotenie, druhý komentár. ()

Autogram

Keď sa nám zdá dnešný svet postavený na hlavu, tak už v tomto filme sú veci naopak. Mladá žena udeľuje komplimenty starším mužom, akí sú krásni. Akokoľvek to znie čudne, dokáže tým obrátiť ich povahu k lepšiemu a takto možno aj svet. Či to funguje, nevieme, lebo obrátiť svet k lepšiemu nikto neskúša okrem nejakých bláznov s mizivou šancou. Takže to zostáva len ako otázka pre filozofov a takéto filmy s filozofickým podtextom. ()