Mladá žena, kterou lidi z vesnice opovrhovali jako čarodějkou, odchází za novým životem. Jenže její lid hledá nelítostná armáda. (Netflix)

Nevka

Ukažte mi toho, kdo režíroval tuhle epizodu! Něco tak zoufalého jsem už pěkně dlouho neviděl. Scénář je sice průměrný a žánrově balancuje někde na hraně horší "Zloby" či Ritchieho Artuše, ale ta režie je fakt odpudivá. Vypálení vesnice asi na papíře vypadalo fajn, ale když člověk vidí, jak účelově a nepřirozeně se například inkvizitoři chovají, musí se smát. Borec, co vyběhne zcela "náhodou" zpoza stanu, aby chytil Nimue je jen třešničkou na dortu. Abyste si to dokázali lépe představit... Tahle epizoda funguje podobně jako výběr těch nejhloupějších NPC postav ze hry, která vyšla na přelomu tisíciletí. Pokud nepřátelé zrovna nemají "naprogramované", že si vás mají všímat, pak můžete chodit třeba půl metru od nich a vyplazovat na ně jazyk, ale oni stejně nehnou brvou. Pár světlých momentů to má, ale jinak zatím těžké zklamání! Nechci si však vystřílet všechny náboje hned na této epizodě, a tak si ostatní nesmysly pošetřím pro ty další. ()

misterz

Úplne proti mojim zásadám ohodnotím jeden diel seriálu, pretože viem, že ďalej pozerať nebudem. Je to škoda, pretože niečo na túto tému a z tohto obdobia mám veľmi rád. Len na môj vkus to už je až príliš strelené, politicky korektné a hlavne detinské. To tam poletujú nejaké stromové víly, Artuš je mulat a potom tam sú nejakí červení, ktorí akoby prišli z vrcholného stredoveku.... Keby aspoň to zabíjanie bolo normálne. Ale to je len také pohladkanie mečom. A prostredie je až moc uhladené. K tomu tie žvásty o nejakých duchovných či čo, už som aj zabudol ako sa volali. No proste guláš všetkého možného, taká nanicovatá zmeska pre znudených teenegerov, ktorá nielenže nebaví, ale aj irituje. Na hranici odpadu. ()

Raijin

To je nezmysel, ze neviem ani kde zacat. Neberie to v potaz historiu ako taku. Nulovy research u takychto pocinov je dolezity. Vypravanie je tiez nezazivne a hned na zaciatku sa hlavna postava predstavuje ako drama queen. Rozumiem, ze musi prejst nejakym progresom a ziskat špetku sebaucty a sebavedomia, podla vsetkeho to ani nie je mierene na moju generaciu... Ale pre boha, to nemoze bavit ani tinedzerov. Zvladol som to do konca prvého dielu, u ktoreho som cakal nejaky namotavak na dalsi diel. Avsak, prisiel uplny opak. Prisla úplne katastrofalne choreograficky natocena scena sebaobrany so smeckou s vlkmi. To bolo tak smiesne, ze som si nebol isty, ci im v strizne nevypadlo hmed niekolko prestrihov. Pretoze natocit take nieco nepremysleme iba celkom nie je vobrc putave. ()

Nach

Jedna z největších kýčovin, které jsem měl tu možnost na Netflixu dosud vidět. Všechno, co si pod pojmem očekávatelné dokážete představit se zde stane. A tím myslím i logické lapsy. Je to dementní mnohem více, než abyste si toho v této epizodě nevšimli a postavy nemastné, neslané, až to skoro bolí. Další epizody již vidět netoužím. Vypněte to a pusťte si raději Merlina (1998) se Samem Neillem. 40% ()

Remivsremi

Klasická úvodní epizoda, která chce představit základní prvky a hlavní představitelé. Ale vše bylo tak hrozně mdlé, unylé a nezáživné. Postavy jsou jednorozměrné, nemají jak vás zaujmout, jsou dost generičtí a jen tak někdo vám neuvízne v paměti. Ke konci epizody se to ještě zhoršovalo. Nějaká návaznost scén šla do kytek, sekání vlků bylo kýčovité a tupé. Budu se hodně přemlouvat k další části a to je po úvod sakra problém. ()