Kanibal! Muzikál

• USA Cannibal! The Musical (viac)

Hororová brutalita v líbezném muzikálovém provedení. Takový dokonalý mix dokáží jedině tvůrci legendárního seriálu South Park. Zavraždění a snědení svých společníků – taková jsou obvinění proti Alferdu Packerovi, sympatickém průvodci skupinky zlatokopů. Jaký je ale jeho opravdový příběh? Proč například více než ženy miluje svého koně? A proč indiáni vypadají jako Japonci? Na tyto a další zásadní otázky, jež trápí lidstvo odnepaměti, vám odpoví brutálně komediální muzikál společnosti Troma, který je vůbec první celovečerní spoluprácí legendární autorské dvojice Trey Parker a Matt Stone. (oficiálny text distribútora)

Padme_Anakin

Musím se smát, takovýhle žánrový mix jsem asi ještě nikdy neviděla a celkově se jedná o naprosto originální dílko.. Místy je to úderně vtipné, občas krásně krvavé a po celou dobu jsem měla pocit, že si ze mě tvůrci střílí, resp. že si tvůrci střílí ze všeho, ze všech i sami ze sebe.. Hlavní postava je bambula k pohledání a už jen fakt, že se stane průvodcem výpravy zlatokopů, je k popukání.. Když si k tomu přičtu past na medvěda, japonské indiány, přechod řeky, kanibalismus, závěrečnou popravu a setnutí, vychází mi to na skvělé čtyři hvězdy.. ()

J*A*S*M

No tak tohle pro mě bylo bezvadný překvapení, které jsem po předchozích zkušenostech s Tromou rozhodně nečekal. Sice relativně amatérsky natočené, ale brutálně vtipné od začátku (skoro) až do konce. S klasickou Tromou to příliš společného nemá (neobjevuje se zde příliš nechutností a vulgárností), což je nejspíš důvod, proč se mi to líbilo. Písničky jsou extrémně chytlavé, z několika vtipů (spíš hlášek) jsem málem spadnul ze židle. Měl bych jedinou výtku - mohlo to skončit asi o dvacet minut dřív, protože ten závěr už vůbec nemá šťávu. PS: Co je kua špadojňkl ??? Horror movie of the year ()

Flipnic

No je to docela sranda a ty písničky jsou taky docela ok, hlavně ta o kobylce, ta je super ... Je to spíš taková komedie a celé mi to přišlo jako by parodie na už tak dost ujetý film Dravci / Žer, nebo umři (1999). Jenomže tento film byl natočen dřív a je starší, takže možná Dravci vycházeli z něj ... No to je v podstatě jedno. Jinak nevím co k tomuto filmu víc napsat, na TROMU to dost ujde, je to takové umírněné a přitom vtipné. Netlačí to tolik na diváka jako jiné "TROMA-specialitky". Přehrávání herců je samozřejmostí, ale právě že to přehrávání mi připadne docela dobře zahrané... ()

666teen

Srdcervoucí příběh roztomilého koňomila Packera, takřka neprávem obžalovaného z kanibalismu. Epická sága o putování nehostinou pustinou, o přátelství, které prochází žaludkem, o hrdinných japoniánech, relaxačních sněhulácích, zlotřilých trapperech, jižanském kyklopovi a nepovedené popravě. Hudební špadojňkl svou silou drtí veškerá hollywoodská muzikálová čísla. ()

Mi Nü-Chai

Vzalo za brzlík. Zejména u sněhulákovy písně nezůstalo ani jedno moje suché oko suché. A taky tam jsou Jap..zvláštní Indiáni. A písnička o popravě. A úžasná úvodní scéna. A slovo, které si vymysleli a dá se použít na milion a jeden způsob. A kyklop s jehňátkem. A vůbec, zjišťuji, že vlastně nemám odpor k muzikálům, jak jsem dlouho myslela - jen musí být muzikál ujetý až úchylný, abych naň pohlížela se zalíbením (kdo dobře natočí Shoggoth on the Roof, dostane se do vybrané společnosti na seznamu mých hrdinů). ()

• Trey Parker (hrající Alferda Packera) byl v titulkách zveřejněn jako Juan Schwartz, neboť Trey své první jméno nemá příliš v lásce. Proto si jméno změnil na Juan Schwartz s inspirací Alferda Packera, který si po útěku z vězení změnil jméno na John Swartze. (StrYke)
  • V české distribuci (Řitka video) je v popisu filmu zveřejněno, že se v Kanibal! Muzikál dozvíte, proč například více než ženy Alferd Packer miluje svého koně a nebo proč indiáni vypadají jako Japonci. Ve skutečno však ve filmu tyto otázky nejsou zodpovězeny. (StrYke)
  • Podle Diana Bachara byl trailer připraven ještě před zahájením natáčení. (StrYke)