Stačí jeden týden a život se Colinovi změní od základu. Colin byl dosud spokojený muž. Vlastní obchod se smíšeným zbožím, je majitel pěkného domku, jeho velkým koníčkem jsou šipky, které i hraje za místní šipkařský tým, a je šťastně ženatý se Sandrou. Ale právě Sandra je mu nevěrná s jeho kamarádem a vedoucím šipkařského týmu Jeffem, a to Colin neunese. Je vyhozen ze šipkařského týmu, a druhý den zbytek týmu včetně Sandry odjíždí do Blackpoolu na celorepublikový turnaj v šipkách. Colin se rozhodne, že do Blackpoolu odjede také a pokusí se získat Sandru zpátky. A tak se vydává na své motorce na cestu, při níž ho čekají nová setkání, nové zážitky, a hlavně možnost utřídit si své myšlenky a poznat, co vlastně chce... (oficiálny text distribútora)

Malarkey

Michael Sheen tu hraje nádhernou, i když trošku hloupoučkou postavu žijící ve světě, kde je jednoduše dáno, kdo je zlý a kdo hodný. Možná až příliš, protože v některých momentech kvůli té absurditě působí tato road movie až naivně. Určité momenty se k tomu až vybízí a nosná myšlenka zachránit si manželku před smradlavým, pupkatým hráčem šipek to jen potvrzuje. Na druhou stranu tu na cestě za svým osudem Colin potká celou řadu naprosto lidských postav v čele s Markem Strongem a stejně tak se projede nádhernou přírodou, že mu tu obecnou naivitu nakonec i rádi odpustíte. ()

Matty

Univerzální blb, neškodný, ale vtipný, cestuje, aby lépe poznal sám sebe a pochopil, že pasivita žádné ovoce nenese. Další nezávislý režisér zvolil namísto návštěvy psychoterapeuta filmovou režii a natočil tragicky dutý film, který se chce líbit, ale jaksi přitom zapomíná na vytváření vazby s divákem. Kdysi bych nejspíš byl smířlivější, ale s každou další stejně nedomyšlenou exkurzí do hlavy člověka, jenž mi je lhostejný averze narůstá a shovívavost klesá. 50% Zajímavé komentáře: genetique, bodegon ()

Enšpígl

Jestli něco žeru na divání se na filmy, tak když naprosto nevím do čeho jdu a pak ten filmovej neználek způsobí že se cítím strašně skvěle. Nádherný netuctový konec a příběhům, kde jedna cesta dokáže změnit člověka, jeho priority a způsob dosavadního života se nikdy nevyhýbám protože v sobě mívají mnoho emocí a mnoho pravdovna a Krajina v srdci tohle všechno v míře himalajské, takže není co řešit, je to plná palba a doufání, že tenhel film snad ještě někdy tv uvede. "Chci vědět co na mně dalším rohem." ()

Aluska88

Krásný, "malý velký film." Excelující Michael Sheen v hlavní roli dobrosrdečného, milého chlapíka, který se rozhodne získat zpět svou ženu, která si začala s jeho "kamarádem." Mark Strong zaujme v jakékoliv roli. Tím spíš, že se jedná o jednu z jeho "obyčejných" postav. A v takových rolích je stejně skvělý, jako jeho záporáci. Příjemný, lidský film, s nádherou přírodou a realistickým koncem. "Byli jste na mě hrozně milí. Připadám si jako Ježíšek v jesličkách. Až na to, že nejsem věřící." ()

genetique

Ultramilo, príjemne a srdečne natočený úprimný film s dojemno-úsmevným príbehom. Jednoduchosť v zložitých životných okamihoch a nadľahčenosť v dramatických scénach bola naozaj skvelo vystihnutá, ale až príliš prepísknutá, aby to vyzeralo ako možná triezva realistickosť. Jemná poetickosť, krásne zábery kamery a naozaj pevná réžia, ktorá si pevne drží krok a smeruje za svojim cieľom bez väčšej chybičky. Jednoznačne originálne postavy len dopĺňal skvelý Michael Sheen a jeho zatiaľ asi životný výkon s neľahkou charakterovou postavou. 80%. ()

freddy

Tak tohle je pro mě jednoznačně veliké překvapení v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Nečekal jsem od tohoto filmu naprosto nic. Co taky člověk může očekávat od filmu, který televize Markíza nasadí v noci ze soboty na neděli v půl čtvrté ráno a nikde se nedá dočíst, o čem ten film vlastně je? Ale možná ta nedostupnost informací o tomto filmu ve mně probudila silnou zvědavost, a já ten film naprogramoval a poté zhlédnul. A dobře jsem udělal! Tenhle film má velmi silný scénář a velmi kvalitní herce. Začátek je sice možná pomalejší, ale potom se hlavní hrdina vydává na své motorce na cestu a z filmu se stává road-movie. A to je nejsilnější část filmu. Ta cesta hlavního hrdiny je tak úžasně vymyšlená a perfektně natočená, že jsem si přál být v jeho kůži a záviděl jsem mu. Tohle je prostě pro mě jednoznačně veliké překvapení. Byl jsem maximálně spokojen, a proto bez mrknutí oka uděluji pět hvězdiček a rozhodně doporučuji ke zhlédnutí... ()

JANARYBA

Málokdo ocení dobré srdce úplného trouby. Tady je trouba v podání mně naprosto neznámého Michaela Sheena skutečně přesvědčivý a když ho jeho žena vymění za jiného troubu (ovšem už ne s dobrým srdcem), rozhodne se poprvé v životě řešit a vydává se na starém mopedu na svoji "životní cestu". ()

eLeR

Colin je tak trošku nepoužiteľný pre život ... naivný a s dobrým srdcom. Muzika naozaj vhodne vybratá, kamera skvelá a Michael ma presvedčil, že dokáže zahrať čokoľvek. Veľmi príjemný, obyčajný film. (Filmová výzva 2016 - Enšpígl) ()

VenDulin85

Road movie s hlavním hrdinou, který je trochu ňouma, ale jinak strašně hodný člověk. Colin vede trafiku, protože to byl nápad Sandry. Taky jí pořídil pěkný domek. Akvárko s rybičkami. Nemají děti, protože je Sandra nechtěla. Tak žijí šťastně a spokojeně, dokud Colin nezjistí, že mu Sandra zahýbá s kamarádem z šipkařského týmu. Aby dal svět převrácený vzhůru nohama zase do normálu, vyráží na mopedu do Blackpoolu, kam odjeli všichni na turnaj v šipkách, aby získal Sandru zpět. A cestou, venku ze své rutiny-ulity, potkává různé lidi. Michael Sheen je naprosto perfektní Colin- bolest ze ztráty, zmatení a naivitu mu uvěříte bez problémů. Navíc snímek nemá takový ten klasický konec, čímž mě dostal ještě více. Pozitiva a sociální jistoty: 1) děj příběhu se odehrává ještě v době před mobily, multikulti a genderovou vyvážeností; 2) hrdina projde kvalitním vývojem, byť si zachová svůj pel; 3) ve snímku zazní naživo folková zpěvačka Kate Rusby, která vás dostane svým nádherným hlasem; 4) zjistíte, že Mark Strong umí i stříhat; 5) začnete být vážně zvědaví na Blackpool... ()

becki_tu

Milý a příjemně melancholický příběh jednoho neštastného dobráka, který vyráží na cestu poznání sebe sama. Že už to tu bylo? Ano. A několikrát. Přesto ale nelituji času stráveného s tímto filmem, ikdyž znám lepší filmy s touto tématikou. ()

6thSun

Film připomínající další nezávislý kusy, jako třeba výborný Dům s tichým barem nebo Přednosta . Osobně jsem hodně vděčnej za takovýhle lidský příběhy. V "Krajině srdce" působí hlavní hrdina v dnešním neupřímným světě až ňoumoidně, před nikým si ale na nic nehraje a nikoho předem neodsuzuje, což se mu taky zůročí. Nevyhraje ale melouna ve Sportce, "jenom" mu dojde, o čem to celý je. Takže ve skutečnoti vyhraje mnohem víc. ()

nirvana91

1.* za nádherne zychytenú prírodu 2.* za niektoré naozaj podarené vtipné scénky (jednoznačne vedie príhoda s mužom, ktorý zabil ženu :D) 3.* za chutne vyzerajúceho Michaela Sheena (taký nevinný detský výraz jááááj :)) (hudba ma moc neoslovila) ()

rt12

Jak se říká: ,,ten je tak hodnej, až je blbej“ zde Colin naplňuje do písmene. To, že ho manželka podvedla, bylo pro něj paradoxně tím největším štěstím co ho potkalo. Za zmínku stojí představitel hlavní role Michael Sheen, který mi dokázal, že zahraje dobře cokoliv. Zatímco v Prokletém klubu byl na přes držku, tady by mu jeden dal korunu. Nevím zda se ke snímku budu vracet, natolik mne neoslnil, ale určitě stojí za zhlédnutí. ()

Skip

Zase jeden z těch filmů, které nenápadně tlačí na city. Poněkud infanilní přitroublík, co vyrazí za svojí štětkoidní manželkou, kterou už moc nebavil, tak si to rozdala s jiným. Na cestě potkává různé lidi a tváří se stále jak andělíček prosťáček. Tenhle druh filmů je neustále se opakující. ()

honajz2

Rád bych dal víc, už jen kvůli té skvělé hudbě, ale fakt nemůžu. Jednak proto, že jsem viděl Interstate 60 a taky proto, že režisér strašně sází na "jednoduchost" tématu, že úplně ignoruje to, že by si s ním mohl jakkoli víc pracovat. Proč se třeba ta Colinova manželka do něj vůbec zamilovala, když umí mlít jenom o šipkách, je introvert a nic s ním není? Neříkám, že takový člověk nemůže najít lásku, to by byla pěkná blbost něco takového tvrdit, ale když už se dívám na takový film, chci vědět PROČ. Navíc všechna ta Colinova setkání, všechny ty jeho zastávky na cestách, působí nejen úplně nahodile (v tom slova smyslu že do děje moc nezapadají), ale žádná z nich není dostatečně využitá a uzavřená. Stejně tak mi v tom chybí nějaká psychologie, protože ten posun v Colinově povaze z toho prostě vyplyne taky úplně nahodile, bez ukázání nějakých bodů, kde přesně mu něco došlo. Takhle se to snaží být pohodové, dojemné, jednoduché, ze života a o hledání smyslu života, ale vůbec to nejde do hloubky, plyne to jen po povrchu a nějaké emoce z toho na mě taky moc nešly. Teda jo, šly, ale všechno vinnou hudby, nebýt tam, tak je to chladnější než zima na Sibiři. Navíc když to srovnám s Interstate 60, které bylo do jisté míry podobné, tak to zachází mnohem dál a mnohem, mnohem hlouběji, než Krajina srdce. A takových průměrných road movie o nějaké nule co se snaží najít smysl života či místo ve světě je dost a tahle se nijak nevymyká... Takže jenom lepší 2*, je mi líto. ()

campix

Michael Sheen jako klasický maloměstský dobromyslný hlupáček, se kterým si život a jeho okolí dělá, co chce. Pod tíhou posledních událostí se vydává na solo roadtrip do Blackpoolu na celorepublikový turnaj v šipkách, i když už není členem místního týmu. Cestou potkává rozličné charaktery a vzhledem k jeho naturelu si ho všichni oblíbí. Čistě sladkobolná romantická komedie a příjemně plynoucí feel good film, který tak nějak profrčí. Sice hodně příjemně, ale pouze prošumí a zůstane jenom příjemná pachuť. Nic, co by ve mě zanechalo nějaký hlubší dojem. ()

Master19

Milý film, který plyne dostatečně rychle na to, aby nenudil a dostatečně pomalu na to, abyste si u něj mohli popřemýšlet... Já jsem si třeba uvědomil, jak dlouho už jsem nehrál šipky, a že mi to chybí... :-) ()