Když Tommy dokončil s odřenýma ušima studium na vysoké škole; vrací se domů. Má totiž zařízené místečko v otcově firmě na brzdové destičky, kde pracuje i jeho kamarád z dětství "ridčrt", kterýho po příletu zaveze do firmy kde na ně čeká Tommyho otec. Tommy je ihned vybaven kanceláří a překvapen svým novým bratrem, kterého získá po svatbě svého otce se svou novou přítelkyní. Jenže nic není tak lehké jak se zdá a na svatbě Tommyho otec dostane infarkt a zemře. Tommyho nevlastní matka chce firmu prodat a získat peníze z prodeje, jenomže Tommy to nedovolí a tak vyráží i se svým kamarádem "ridčrdem" na služební cestu a tak začíná tahle road komedie plná veselých a bolestivých gegů. Dokáže Tommy prodat dostatek destiček nebo firma krachne? (Mol)

p.a.douch

Rozporuplné hodnocení, ale já se musím přiklonit k těm kteří hodnotí tuto komedii dobře. Sedla mi. Doopravdy jsem se bavil. Chris Farley řádil, Rob Low a Dan Aykroyd jsou super a dokonce jsem zkousnul i Davida Spadea. Hudba byla perfektní (Dexys Midnight Runners, R. E. M., The Carpenters, Tommy Shaw & Jack Blades, Patsy Cline, The Goo Goo Dolls, Primal Scream a dokonce i Chris Farley a Brian Dennehy zapěli píseň Raye Charlese). 80 % a nemám s tím žádnej problém. . ()

Renfield

Svým způsobem kultovní, samozřejmě ve velkých uvozovkách a jak pro koho. Za mě a hlavně s dávkou devadesátkové nostalgie, je Tommy Boy komedie, která pobavit umí. Samozřejmě tedy humorem Chrise Farleyho, který opravdu nesedne každému. Mně hold ano, především kompletní cestovní scény a z nich snad nejlépe pokojská, jsou toho důkazem. David Spade je tu moc fajn. 50% ()

TeresaWin

Možná že mám slabost pro filmy s lidma z SNL, i když se někomu můžou zdát blbý. Tohle je ale úžasný. Jedna z nejlepších komedií vůbec. S jedným z nejlepších komiků vůbec. Chris Farley. Víc slov k němu ani přidat nemusím. Jen možná to, že kdybych měla stroj času, tak udělám všechno proto, aby žil. On a Spade byli v SNL vždycky super a to, že to dokázali předat na filmový plátno, je naprosto úžasný. Jen to možná u nás ocení mnohem míň lidí, protože tady je málo kdo zná. Jen prosím, s dabingem na to nikdy, nikdy nekoukejte, fakt prosím. ()

MrPierc

Nehorázná blbost, která mne pobavila řvaním, ksichty i zpíváním písniček v autě. Chris Farley jako Tommy, který má málo IQ a hodně nadváhy. Je naivní, ale dobrák od srdce, který vyráží na cestu obchodního zástupce, aby zachránil firmu po tátovi. Trdlo Tommy a jeho extrémně realistický kolega Richard musí spojit síly a cestovat po celé USA kvůli obchodu. ()

klukluka

Stáhnul jsem si seznam údajně dvou set nejlepších komedií všech dob. Figurovalo mezi nimi i toto... Stojí to za hovno, stejně vážně už teď beru celej ten seznam. Sestavoval ho pravděpodobně někdo, kdo se může potrhat, když si někdo ve filmu říhne nebo prdne. A pokud je navíc ještě tlustej, hnusnej, zrzavej, mastnej, prostě ohavnej, pak to aspiruje na komedii století. Ne, vážně nemám slov. ()