Holčičí komando

(neoficiálny názov)
  • USA The Doll Squad (viac)

Film je předchůdcem Charlieho andílků. Zbraň hromadného ničení má v rukou šílenec, kterého nikdy nikdo neviděl. Jedinou nadějí na záchranu světa, před zamoření morem, představují krásné agentky. (Lillyilly)

Epistemolog

Komedie v bondovském kabátě. Mikelsovu originální tvorbu, jsem měl v hledáčku hlavně proto, že rád do svých bizarních snímků obsazoval tehdejší krásky s nadstandartními dvojčátky. Táhne to hlavně sexybloncka Judith McConnell a její úsměvné umění Judo a Karate. Film mne kupodivu nijak zvlášť nenudil a legendární playmate Tura Satana se dokonce svlékne. Kdo má v hledáčku tenhle typ filmů, doporučuji zhlédnout Mikelsovu tvorbu po roce 2000. ()

vitekpe

V ramci daneho zanru/stylu/penez nejde o nic vyjimecneho...zeny agentky cosi vysetruji. Je to cele plne spatne hraneho zapaseni, spatne hraneho strileni, detsky pruhlednych intrik a peknejch zenskejch. P.S.: Potesila Tura, ktera byla vzdy zajimava holka. :) 3- ()

JFL

Rozverný předchůdce bijáků Andyho Sidarise, ale vlastně i o tři roky novějšího seriálu "Charlieho andílci" nabízí okatě brakovou parafrázi na špiónské filmy rozkošně překypující předvídatelnými zvraty, démonickými plány, topornými akčními scénami a hlavně výraznými dekolty. Mikels udělal z nedostatečného rozpočtu přednost a servíruje tak bez uzardění třeba komiksově okaté triky explozí, které perfektně lícují se zoufaleckou anti-choreografií zdejších martial arts pasáží. Celý počin zásadně umocňuje skvadra titulní "Bandy buchet", obzvláště pak jejich šéfka Francine York, která v každé sekvenci vystupuje v jiném stylovém pestrobarevném outfitu. Díky ní i jejím kolegyním včetně ikonické Tury Satany pak "The Doll Squad" naplňuje svůj potenciál záměrně šestákové podívané s hravou stylizací a pin-up estetikou, kterou režisér místy připepří špetkou nečekaně ultra naivních momentů. ()

MickeyStuma

Objeví se hrozba bývalého amerického špiona a počítač na vyřešení problému vybere ženské komando „Oddíl panenek“. Jedna je knihovnice, která přečetla spoustu knih o tom, jak být tvrdá, druhá je striptérka, se schopností se otáčet, třetí je pro změnu olympijská plavkyně s neskutečnou schopností vypadat dobře v bikinách. No, a poslední členka komanda je jejich vůdkyně, která je, aby to bylo také zajímavé, bývalou přítelkyní onoho vyděrače. 70. léta jak vyšitá a nízkorozpočtový snímek dle šablony příběhů slavného Jamese Bonda, avšak se vyznačující všudypřítomnou výraznou naivitou. Amatérské herecké výkony, směšné technické triky, přestřelky vypadající spíše jako dětská hra atd atd. Každopádně se jedná o exploatační film patřící mezi sedmdesátkový filmových brak, který dokáže pobavit diváka s otevřenou myslí a smyslem pro humor. Ve své době to však zřejmě nějaký úspěch mělo, neboť se později z tohoto námětu nakonec vyklubal televizní seriál „Charlieho andílci“ (1976–1981), který se dočkal pěti sérií. A není od věci připomenout, že z tohoto snímku také čerpal Quentin Tarantino pro svůj snímek „Pulp fiction“ (1994). Takže filmové dílo, na který jen skuteční filmoví fanoušci nezapomínají. ()