Film pojednává o dvou bývalých amerických prezidentech. Russell P. Kramer a Matt Douglas spolu vždy soupeřili o politické vavříny slávy. Dvakrát proti sobě kandidovali na post prezidenta. Oba byli úspěšní. Nejprve uspěl Kramer za republikány a o čtyři roky později pro změnu za demokratickou stranu kandidující Matt Douglas. Ani jeden z nich svůj mandát neobhájil a Matt Douglase v dalších volbách poráží Haney. Za jeho pobytu v Bílém domě propuká korupční aféra a Haney se rozhodne vše hodit na Kramera. Ten si to ale nechce nechat líbit. Vyvolanými okolnostmi jsou oba exprezidenti uneseni vládním vrtulníkem. Podaří se jim uprchnout, vrtulník krátce poté exploduje a oni jsou teď sami v divočině. S postupem času se jejich vzájemná averze tupí a oba pochopí, že musí spojit své síly, aby celý skandál rozlouskli. Po řadě veselých příhod tak nakonec přeci jen začínají celou aféru pomalu rozplétat, až ji nakonec společně vyřeší. (Sir-Filip)

kingik

Režisér Peter Segal, který je specialistou na komediální žánr se pustil do serioznější komedie s politickým podtextem. Obsadil dvě herecké legendy, které byly i přes svůj vysoký věk ve vynikající formě, ale pozapomněl na jednu důležitou věc: na diváka. Je sice hezké, že se pustil do "náročnějšího" tématu kritiky americké politiky přes komedii, ale našinec není cizinec a tyhle problémy ho moc nezajímají. Co mám z toho, že americký politický systém je ohrožen? Nulová záživnost se spolehlivě dostavila a tohle není komedie pro mě, ale pro drahé Američany. ()

kareen

Cožpak o to, Jack Lemmon a James Garner jsou v rolích znesvářených exprezidentů, co jsou pod vlivem okolností přinuceni spolupracovat, ale přitom si neodpustí vzájemné jízlivosti a št'ouchance, celkem zábavní a kromě komediální linky si film udržuje i docela slušné napětí. Kdyby se ještě tvůrci vyvarovali některých přehnaně patetických scén, bylo by mé hodnocení vyšší. Takto je to pouze za slušné tři hvězdičky. ()

Rimland

Tak tohle byla hodně kvalitní záležitost :-) Je mi jasné, že tenhle snímek víc docení lidé, co se aspoň trochu orientují v americkém politickém systému, ale ani "laikové" podle mě nepřijdou zkrátka. Film je doslova napěchovaný hláškami, převážně založenými na špičkování republikán vs demokrat. Lemmon a Garner jsou jako vždy nesmírně sympatičtí a v rolích se vyloženě vyžívají, zatímco McGill je tradičně skvělý zmetek. Poslední půlhodinka je sice trochu slabší, ale čeká v ní jeden pěkný malý zvrat. No a při té scéně s vrtulníky a "prokazováním pověření" jsem se svíjel v křečích :-D ()

Gemini

Já nevím jak vy, ale kvůli té závěrečné scéně s oním citátem "Mí drazí Američané" jsem klidně čekal tu hodinu a půl. A nijak jsem toho nelitoval - když se setkají dva ex-prezidenti USA (miláček lidu a playboy, hádejte kdo hraje koho:)) a někdo se rozhodne je oba zdiskreditovat nebo (v optimálním případě) zlikvidovat, zatímco stát řídí viceprezident s politickou obratností Ace Ventury (ty hlody se nedají zapomenout), vzejde z toho skvělá komedie. ()

Martin741

Hoci film oslovuje najma americke publikum, da sa na tom perfektne zasmiat, Lemmon sa pre komedia snad narodil a hoci tu chyba jeho verny komedialny kamos Matthau, vynharadzuju to ostatni herci ako Dan Aykroyd /Bratri Bluesovi, Spies Like Us/ a doslova perfektna rezia Segala. Dialogy su prepracovane a ani v strede nehrozi nuda : 95 % ()

• V prezidentské knihovně v Ohiu můžeme spatřit podobiznu prezidenta Kramera v životní velikosti v uniformě příslušníka námořnictva Spojených států amerických. Jack Lemmon skutečně sloužil v americkém námořnictvu během druhé světové války. (HellFire)
  • Jack Lemmon se nechal zastoupit kaskadérem pouze ve scéně, kdy jede na koni. Všechny ostatní nebezpečné scény odehrál osobně. (HellFire)
  • Vlak použitý ve filmu je skutečný turistický vlak projíždějící národním parkem Great Smoky Mountains National Park v Severní Karolíně. (HellFire)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall