Konkurz

• Slovensko Konkurz na smrť (viac)

Kontroverzní japonský režisér Takaši Miike je tvůrcem tohoto znepokojujícího hororového filmu o ovdovělém producentovi, který se rozhodne zorganizovat konkurz na svou potenciální novou manželku. Mezi mnoha uchazečkami zvláště vyčnívá především jedna - rozkošná bývalá baletka oblečená v bílé. Vdovec je jejím záhadným půvabem zcela fascinován a nemůže uvěřit vlastnímu štěstí, dokud se svou budoucí nevěstou nezačne zabývat podrobněji. Detaily z jejího osobního života do sebe tak úplně nezapadají, nohy má zohyzděné řadou ošklivých jizev a Aoyama až příliš pozdě zjistí, že lidé v jejím okolí mají ve zvyku záhadně mizet. Když v jejím obýváku objeví spoutaného muže s uříznutým jazykem a chodidly, usoudí, že ona dívka patrně nebude ženou jeho snů. (Cinemax)

Rudovous

Tak trictvrte filmu doufame, ze budeme tentokrat usetreni. Ovsem, ze marne. Reziser Miike nam ani tentokrat nic nedaruje. Ano bude to bolet pratele, a to nepredstavitelne. Prvni cast filmu je velmi vtipna (skoro jako Formanuv Konkurs), jemna az roztomila. Japonsti bussinesmani konverzuji nad sklenkou whisky, zni jazzova hudba. Nenechte se zmast. Film mi malinko pripomel atmosferu pribehu, oblibeneho spisovatele Harukiho Murakamiho je ovsem adaptaci romanu jeho jmenovce take velmi slavneho Ryu Murakamiho. Snad tedy mene mysticke, ale stale velice originalni. Ryo Ishibashi ztvarnujici hlavni ulohu je take skveli. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $300,000║ Miestami dosť surové, brutálne, až fakt nechutné divadielko, príbehovo to chce byť jedno veľké zauzlené bombastické finále z neskutočným množstvom dejových prestrihov, ktorému nakoniec chýba skutočný záver a nejaká tá podstata, prípadne že by mi v tej spleti scén fakt niekde ušla. /35%/ ()

iamek

Čekal jsem větší řezničinu. Snímek mi nepřipadá vůbec brutální a jsem docela zklamán, že jsem neviděl více krve a více násilí. Prvních 75 minut byla docela nuda, ale závěr vše zachránil a dost jsem se bavil a hlavně scéna s lankem byla krásná a dojemná. Řekl bych, že Takashi Miike natočil docela neobvyklý romantický snímek, který jsem nikdy předtím neviděl. ()

Jirka_Šč

"Kiri kiri kiri kiri" ■ Šílené, ale na něco takovéhoto jsem měl náladu. Říkal jsem, si, že "horor". Hm. Ok. "Ramantický harur". Asi tak bych se vyjádřil nejpřesněji. Momenty, ze kterých podle komentářů evidentně více lidí odpadávalo, jsem zvládl přiměřeně bez ztráty kontroly. Na druhou stranu, po skončení filmu jsem naběhl do diskuse a do externích recenzí, abych se v tom blázinci alespoň trochu zorientoval. Většina lidí na tom není o moc lépe, nicméně, některé (poslední dvě) mě trochu pomohly. Finálně na filmu onen blázinec asi nejvíce oceňuji. Ne každý si dovede představit něco takovéhoto. ■ P.S. Dosud se mi nestalo, abych se u filmu s označením horor uvolnil s vědomím, že jsem připraven na všechno. ()

lamps

Spousta kvalitního řemesla a zajímavě naťuknutých myšlenek a paralel ve službách neuchopitelné psychopatické povídky, z níž si neodnesete vůbec nic. Je skvělé, jak Miike nejprve ukolébá diváka v docela pohodovém rodinném dramatu skrze dlouhé statické záběry, načež nasadí zábavnou montáž v průběhu samotného konkursu a poté značně urychlí střih a znestabilní rámování ve fázi, kdy přestává být jasné, na čem hlavní hrdina vlastně je. Škoda, že v závěru to úplně uniká i otupělému divákovi, který možná je správně naštvaný nad tím, co se ve filmu děje, ale není veden k vystupňování své reakce také tím, proč se to vlastně děje a jaký to má účel. Kult, který chápu, ale nepobírám. 65% ()

• Kapela My Chemical Romance použila Audition jako předlohu ke svému videoklipu k písni „Honey, This Mirror Isn't Big Enough for the Two of Us“. (Baťka)
  • Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu, který napsal Rju Murakami. (Hans.)