Gokudō sengokushi: Fudō

• Japonsko Gokudó sengokuši: Fudó (viac)

Cesta k převzetí moci v rodině (Yakuze) a pomsty, kdy mstitelem je syn nejhlavnějšího. Nástrojem jsou mu jeho oblíbená katana a partička, zřejmě tak jako on, trochu nudících se středoškoláků, sem tam učitelka.To vše zabaleno v řádně rozsekaném krvavém balíčku Miikeho černohumorně fantaskního filmového světa. (kagemush)

MartinNDL

Stručně hodnoceno - prostě Takashi Miike se vším všudy. Příběh z prostředí Yakuzy. Hlavní hrdina viděl jako dítě, jak mu bratra zavraždil vlastní otec. Nyní, o několik let později, se jako již mocný člen šéf vlastního gangu pouští proti svým nepřátelům. Cesta za mocí a pomstou je pochopitelně v Miikeho osobitém stylu, takže vidíme řadu originálních postav, které konají ještě originálnější činy. Nejvýraznější jsou obrovský, sadistický a drsný motorkář a jedna z Rikiho (hl. hrdina) bodyguardek, která je hermafrodit a navíc ovládá zvláštní bojovou techniku (něco jako poševní střely). Humoru ve filmu moc není, zato krev stříká velice často. Velmi brutální scény jsou pro Miikeho filmy nepostradatelné. ()

Flipnic

Osobně nemám Miikeho filmy moc v lásce. Toho režiséra rozhodně nemusím a jeho filmy nevyhledávám. Dopouští se ve svých filmech řady chyb, nesmyslů a často bývá extrémně samoúčelný (viz kultovní Ichi The Killer , který pro mne, milovníka explotation, byl neuvěřitelným zklamáním ...), jindy zase nudný... Co se ovšem týká Fudoha, ten je fakt perfektní. Výborná záležitost, vyrovnaná mafiánská řežba postavená zejména na úžasném vykreslení postav, z nichž jedna je sympatičtější než druhá. A tyhle postavy se řežou a krutě zabíjej rovnoměrně po celou dobu stopáže filmu. Gore se rozhodně nešetří, je výborně zvládnuto, stejně jako úžasná akce a erotika. Naprosto nejlepší Miikeho film (který jsem měl možnost vidět...). ()

yenn

V úvodních minutách jsem se zalekl, že mám opět co do činění s akčním filmem, v němž se průměrná spotřeba nábojů na mrtvolu počítá ve stovkách. Naštěstí byly mé obavy brzy rozptýleny zajímavými postavami a nápaditými úmrtími. K dobru mohu připočítat také hudební doprovod a jeden zajímavý nápad týkající se tetování. Pár nelogičností, které se objeví, lze přežít, a tak je tu dobrý akční film, jehož největší chybou je, že nezemřel jistý velice nesympatický charakter:-) 7/10 ()

tombac

Další Takashiho nářez se nekonal, na to by musely některé postavy jako obr motorkář a sexy učitelka dostat více prostoru, film udržet konzistentní tempo, akce být akčnější a absurdity ještě absurdnější. Oproti takovému Ichi the Killer se Fudoh ještě drží při zemi. Milovnící Miikeho úchyláren však nemusí smutnit, vraždící děcka a dívenka, vystřelující ze své vaginy smrtící šipky i se sekretem, jistě stojí za to, o pár dalších "libovkách" ani nemluvě.. ()

Shit

Naprosto ujetý akční jatka zabalený do takovýho trošku gangsterskýho děje, kterej mě sice nějak extra nezaujal, přece jen ten školní gang byl fakt hodně divnej a působilo to mírně přeplácaně a chaoticky, ale všechny postavy a způsoby zabíjení jsou naprosto ujetě hustý, za zmínku asi nejvíc stojí studentka s kundo flusačkou, ta je fakt vražedná, gigantický vlasatý hovado, co klidně přežije výbuch, vražedící učitel tělocviku a nebo dva malý asi 8 letý kluci co tam vraždej jakoby se nechumelilo, tomuhle filmu fakt neni nic svatý a dokonce sem se dočkal i hermafrodita, fakt ujetá řežba, jak se sluší a patří ()