Nemocniční playlist

• Južná Kórea Seulgiroun Uisasaenghwol (viac)

V nemocnici, kde se potkává nový život, smrt a všechno mezi tím, představuje pro pět lékařů a jejich pacienty každý den novou výzvu. (Netflix)

Zíza

No vida, jak to Korejcům jde také – příjemný seriál ze života, žádné přehnané milostné trojúhelníky, žádné mocenské boje o pozici profesora, žádná šikana. Prostě lidé, co spolu pracují, a tak se spolu snaží vycházet a zachraňovat lidské životy. Do toho je pětice přátel obsazena skvělými herci, takže je na co koukat. Plusem ale mínusem je spousta postav, takže ze začátku může mít divák problém se ve všech zorientovat, je prostě lepší dávat pořádně pozor. Dalším mínusem pro mě byla délka epizod, některé jsou tak dlouhé, až mi přišlo, že to vůbec neutíká, ačkoliv opak je pravdou; děj dokázal dobře skákat. Při sledování je prostě třeba být pozorný. Na druhou stranu se to vyplatí, dostanete každodennost v nemocnici zaměřenou nikoliv na lékařské procedury, ale na život v nemocnici a mimo ní, přestože lze občas velmi těžko uniknout. Dostanete také velmi příjemný humor, nic falešného nebo mimo mísu, ale velmi přirozený humor mezi přáteli či rodinou. Navíc každý díl je zakončený společnou písní, na kterou jsem se vždy těšila. Není to nervy drásající, nepospíchá to, ale občas zaskáče, dokáže rozesmát i rozplakat. Přirozené. S otevřeným koncem jako je život sám. Silné 4*. ()

mmatuli

Krásný seriál o pěti lékařích - kamarádech ze studií, kteří skončí v jedné nemocnici, každý na jiném oddělení. Přesto spolu udržují prakticky každodenní styky, hrají spolu v kapele, sdílí veškeré momenty ze života svého i pacientů. Není zde tolik medicínských scén, jde spíše o doktory jako lidské bytosti plné života a emocí pod pláštěm. Krásně lidské v každé scéně, podbarveno hezkou hudbou. Toto mi bude chybět, těšila jsem se na každý díl, nezbývá než doufat v druhou sérii. Díly jsou dost dlouhé, mezi 1,5-2hodinami. ()

janmatys

Co na tom ostatní vidí přirozeného a bez přehánění skutečně nechápu. Zatím to vypadá, že zvladnu 2 díly a konec. Přirozené a bez přehánění korejské seriály s jejich emocemi vážně nejsou, a mnohdy mi to nevadí, nicméně zde je to až otravné. EDIT: Pokud člověk přetrpí první a část druhého dílu, jde nakonec o povedený počin, který si dobré hodnocení zaslouží - 90 %. ()

jarah

Veľmi príjemná džemovačka na dlhé zimné večery. Ukážka priateľstva s drobnými tajomstvami, profesionality a komplikovanosti vzťahov, často bez racionálneho vysvetlenia. Presne tak, ako to v bežnom živote chodí. Pekne vykreslenú psychológiu postáv vybraní herci dotiahli takmer k dokonalosti. Konečne seriál, v ktorom si nemusí každý protagonista kryť chrbát, za každým rohom nečíhajú dôsledky chorých intríg a netečú potoky umelých sĺz. Záver je pre mňa trocha rozpačitý, ale potom som si všimla, že sa onedlho bude vysielať ďalšia séria. Dúfam, že si udrží vysoko nastavenú latku. ()

MatoPalkes

Niekoľko dielov trvalo než som sa zorientoval v množstve postáv a vzťahov, ale potom už to bola čistá láska. Nedokážem (a ani nechcem) si vybrať ktorú postavu y hlavnej päťky mám radšej. Budú mi veľmi chýbať, nielen oni aj celá nemocnica. Našťastie onedlho príde druhá séria na ktorú sa strašne teším. Moje najobľúbenejšie scény boli ich hudobné skúšky. ()