Výlet maturantov do Washingtonu

• Slovensko National Lampoon's a výlet maturantov (viac)

Maturanti Reggie a Dag přijedou pozdě do školy a srazí stožár na auto ředitele Mosse. Jdou do posluchárny, kde probíhá přednáška o škodlivosti drog. Dag a Reggie zmírají nudou, a tak pustí kazetu oblíbené skupiny. Škola se začne dobře bavit. Ředitel se rozzuří a nechá všechny po škole s tím, že musejí napsat dopis prezidentovi. Téma: Jak bych změnil školský systém. Jediná Lisa dopis napíše a jménem třídy ho odešle. Prezident se rozhodne studenty pozvat k sobě, aby promluvili na podporu jeho reformních zákonů. Pošle do školy senátora Lermana, aby studenty přivezl. Ten radostně souhlasí. Je totiž prezidentův rival a v setkání s maturanty vidí příležitost, jak hlavu státu znemožnit… (oficiálny text distribútora)

ThomasCrown

Nečakane príjemný film bez akýchkoľvek úchylností, teda samozrejme všetko v rámci určitých hraníc. Bavil som sa priebežne počas celého filmu, najmä cesta autobusom stála za to. Jeremyho Rennera som najprv nespoznal, ale celkom mu to hralo už v ´95. Všetko ale predčí hláška: "Heroín, čo? .... Nie, inzulín!" ()

pytlik...

Chlastat, kouřit, brát drogy, co to jako má bejt za rebelství? Vždyť to dnes dělá už úplně každej, v posledním vydání Špačka se praví, že to patří k dobrému bontonu. Kdo chce bejt dnes rebelem a dostat se na plakátech do dívčích pokojíčků, musí číst minimálně Hégla v originále a hlavně ho chápat, páč v tom případě by byl jedinečnej, první, komu se to od půlky devatenáctýho století povedlo. ()

Martin741

Allan Smithee - toto meno si davaju ti reziseri, ktori sa hanbia za to, ze natocili film, a tak aby divaci nepoznali ich prave meno /a aby predisli hanbe, zosmiesnovaniu a utokom/. Allan Smithee je takmer istou zarukou toho, ze film je zly, spatny. Natoceny len preto, aby si reziser vyskusal, ci vie tocit a ci vobec na to ma. 6 % ()

cariada

Další z bláznivých komedií, tentorát, je jedna třída vybraná, aby jela k prezidentovi. To že to není třída zrovna vzorná je jasný hned od začátku, je to jeden větší blb než druhý , neustále chlastaj, hulý a myslí na sex. K tomu mají děsnýho profesora a tak jedou na výlet, cesta je samo o sobě šílená až hrůza a v hlaním městě to rozjedou jak se patří. Mě spíš napadá jak takový tupci vůbec můžou studovat střední školu a připravovat se na maturitu. Jak už to v podobných komedií bývá, jsou zneužiti , ale včas to zjistí a napraví. Komedie je spíš pro otrlejšího diváka, kterýmu nevadí vulgarity a podobný humor. ()

sedm.1

Ikdyž mě Banda na výletě nějak úplně neoslnila a svou zábavností nestrhla,pravdou zůstává,že tolik pošuků v jednom filmu se jen tak nevidí.A především pak ředitel Moss,řidič busu a nebo milovník Star Treku jsou postavičky snad až kultovně zábavné a pamětihodné.I ostatní studenti jsou složeni z všemožných individuí,kteří hláškují a chovají se jak totální hovada a neskutečně tím baví.Problém je v samotném,opravdu hloupém ději,především pak v závěru,no fujtajbl.Jednotlivé scénky a příběhy z jejich výletu jsou sice většinou ultravtipné,ale pohromadě zkrátka film nefunguje ani trochu.Nicméně jako zábavný úlet Banda na výletě funguje 100%,jen je třeba překousnout pár laciných vlastních gólů. ()

• Na cestě do Washingtonu zastaví rokenrolový řidič kouzelného autobusu Red (Tommy Chong) u samoobsluhy nazvané „Quickie Mart“, jež vlastní snědý muž jménem Ish (Marvin Ishmael), a ve které si prohlíží zboží frigidní Líza „Káča“ Perkinsová (Fiona Loewi). Tohle všechno jsou přímé odkazy na postavy a místo ze seriálu Simpsonovi (od r. 1989), a to na šprtku Lízu Simpsonovou, workoholika Apua, obchod zvaný „Kwik-E-Mart“ a věčně zhuleného Ottu. (Elbarto08)