Taylor Swift - The Man

(hudobný videoklip)
všetky plagáty

orkadimenza

Hudebně Taylořin standard, textově mi to příliš nesedlo (vzhledem k některým jejím prohlášením jsou obavy na místě, na druhou stranu je text na její poměry pojat ještě poměrně eufemisticky), nicméně musím ocenit závěrečné titulky a její proměnu v muže v několika obrázcích. Tohle jsem nepoznal a nečekal, smekám! ()

• Na konci videoklipu je v titulních napsáno „owned by Taylor Swift“, čímž zpěvačka odkazuje na svůj soudní spor s Big Machine Records. Album „Lover“, z něhož singl pochází, je totiž jediné, na které zpěvačka vlastní autorská práva. (hansel97)
  • Scéna v metru v sobě má mnoho skrytých easter eggs. Stanice se jmenuje „13th Street Station“, což odkazuje na číslo 13, které je oblíbeným číslem Taylor Swift. Na zdi je zde také napsáno „1989“, což je její rok narození a jméno předchozího alba. Když pak Taylor v roli muže močí na zeď, je na ní napsáno „ztraceno – vraťte Taylor Swift" a kolem nasprejované názvy alb „Reputation“, „Red“ a „Speak Now“. Opět se jedná o odkaz na to, že na tato alba nemá autorská práva. Vedle je také plakát na film Mr. Americana o Tyleru Swiftovi, který natočil Larry Wilson. Zde Taylor odkazuje na dokument o sobě Taylor Swift: Miss Americana (2020) s pozměním jmen a názvu na mužská. (hansel97)