Za nepriateľskou líniou

• Česko Za nepřátelskou linií (viac)

V zamrzlé a válkou zpustošené krajině Polska se spojenci účastní nebezpečné mise. Za nepřátelskou linií mají z rukou nacistů vyrvat významného vědce. (Filmbox)

Arsenal83 odpad!

Výborný nápad, ako urobiť z amerických vojakov totálnych ulízaných lúzrov. Proste vpadnú do Poľska zabíjať náckov a oni zabijú normálne nevinnú ženu. A už len povedia sorry jej malej dcére a ona špičkovou angličtinou im odpovie, že čo už, bola nevinná, ale ideme ďalej. Inak všetci Poliaci hovoria dokonalou angličtinou, samozrejme piť sa musí, no a Amík strieľa hlava nehlava, spotený jak čík, ale krásne nastylované vlasy má v jednom kuse. ()

mikroslar odpad!

V tomhle pseudohistorickém pseudofilmu je snad všechno klišé. Toho, co se označuje pojmem béčkový film si docela vážím a kategorie céčkový film dosud nebyla zavedena, takže se ho do ní nebudu snažit nacpat (ale kdyby byla, zapadl by tam excelentně). Vydržel jsem až do konce, aby mi bylo dopřáno poznat, kolik klišé lze natěsnat do jednoho díla, které se tak strašně snaží tvářit "autenticky" a seriózně, až z toho jednomu zrak přechází. Autentičnost míní dosahovat  nejspíše především tím, že v něm nebude jediného místečka, které by průměrný divák už tisíc krát neviděl, ale budiž, to se nekreativním tvůrcům stává.  Dějová linie by nefungovala ani kdyby to bylo míněno jako parodie, ale možná by diváka mohl zaujmout alespoň humor kterého v tomto vážném záměru nenalézám ani špetku. Vlastně se tu nevyskytne žádné odlehčení, opomenu -li neuvěřitelnou "rychlomilostnou" scénu (ve stylu: "dnes tě prvně  vidím- jsem zraněn-venku je zima a esesáci, tak si to rychle rozdáme protože v tomto filmu milostná scéna má být, ale netrap se, za hodinu tě zastřelí malá dcera našeho chráněnce a já v tu ránu na tebe zapomenu, protože pak už to má být bojovné a dobrodružné"). Aby dramatičnost ze všech scén jen sršela, podbarvili je jejich tvůrci nezapamatovatelným, přesto nikdy nekončícím hudebním podkresem (kdyby v titulcích nebyl uveden autor "hudby", uvěřil bych tomu, že si ho stáhli z databáze podkresové hudby zdarma).  O faktických, logických i historických chybách v tomto případě nemá  smyslu mluvit- vypadalo by to, jakoby bylo v souvislosti s touto slátaninou o čem diskutovat, a to fakt není. Na  konci se celek pokusí autoři vylepšit titulky vysvětlujícími, že zachraňovaným vědcem měl snad být Josef Rotblat, který odmítl účast na projektu Manhattan (ačkoli toto dilema film vůbec neřeší, protože se zabývá jen nepravděpodobnou akcí comando-bojůvky). P.S. Joseph Rotblat byl od začátku války ve Velké Británii, takže ho nemusel nikdo odnikud extrahovat a jeho žena zemřela v koncentračním táboře- ale tato faktografická nepřesnost je tím nejmenším problémem tohoto veledíla. ()

carl.oesch odpad!

Můj bože, to je ale sračka. Producent z Ruska, děj, který je naprosto nesmyslný a amatérské herecké výkony. Jak tady někdo píše přehlídka klišé.   Představa, že se zrovna Švéd s malým rybářským člunem odhodlá převézt přes Balt (šířka mezi 150 až 300 km, ale pozor - Němci okupovali celý sever Baltu...) ve stejném stylu, jako to děli rybáři v Kanálu jenom ukazuje idiotství tvůrců. A ten vzhled třeba těch vesnic někde na pobřeží Baltu? Další prda. Ano, přesně takhle si představují ti hloupější nadlidi dodnes východsní Evropu. Když už někdo chce točit film tohodle střihu a s tímhle tématem, proč si nepřečte třeba jak podzemní odboj získal (náhodou) německou raketu a jak ji dopravili do slovuté Velké Británie? To by ale tvůrci filmu nesměli být totální tydýti. Nicméně, jsou-li autoři filmu stejně sebevědomí, jako jejich čeští souputníci, myslí si, že  tímhle tím déčkovým opusem převálcovali třeba Bratrstvo neohrožených... ()

Lacike

Poloprofesionálne fanúšikovsky pôsobiaci projekt z druhej svetovej o spojeneckom komande, ktoré má zachrániť raketového vedca z rúk nacistov, ktorí ho držia niekde na poľskom vidieku. Najviac na filme oceňujem snahu tvorcov, ktorú je na ňom vidieť. Podarilo sa im zohnať celkom pekné množstvo dobových rekvizít a techniky. Dej bohužiaľ ale dvakrát strhujúci nie je a strašne ma mrzelo, že prestrelky sú už znova prevedené pomocou CGI. Síce patrí k tým lepším, ale že naozaj niekto z nich strieľa uveríte málokedy. Fakt nestačí držať zbraň a v duchu si hovoriť ratatata s tým, že to v tom compe už nejak dorobia. Ten jeden skutočný výbuch nejakého malého zrubu, ktorý nám ukázali viackrát, má hneď iné grády. Takisto výskyt zopár hviezdnych mien tu nie je úplne zbytočný. Takže celkovo to nie je nič extra, čo by sa oplatilo vidieť, ale na poli lacných filmov, to je celkom pozerateľné. 4/10. ()

oveckaoa

5 vojáčků vyráží do Polska okupovaného nacisty osvobodit zajatého atomového  vědce. Je to levné a jde to hodně vidět, ale dívat se na to dá. Těch 37 procent aktuálně je podhodnocených minimálně 40 až 45 procent by si to zasloužilo. P.s. zásadní filmová chyba na začátku je řečeno, že tam nemůžou seskočit s pomocí letadla a  na konci jich letadlo zachrání co se za tu dobu změnilo? P.s. 2 Chtěl bych umět tak dobře házet granáty jak ten voják zde ve filmu co se vždy trefil 40 procent P.s. 3 Tu matku zabil  nacistický voják ()

• Plukovník Preston (John Hannah) nosí stuhy: General Service Medal, 1962; juho-atlantická medaila (vojna o Falklandy) 1982; vojna v Zálive, 1991; Medaila za 5 rokov služby (Zlatá jubilejná medaila kráľovnej), 2002. Na druhú stranu sú v správnom poradí. (Johnny.ARN)
  • Pilot RAF ma na sebe uniformu, ktorá bola vytvorená v roku 1951. (Johnny.ARN)