Cheung Sung-bong (Donnie Yen) je několik let důstojníkem v regionálním kriminálním útvaru. Po nějaké době se objeví kolega z minulosti Yau Kong-ngo (Nicholas Tse), který se chce pomstít svému bývalému šéfovi za neodpustitelnou minulost. V cestě mu však nyní překáží Cheung Sung-bong a osud je postaví proti sobě. (HanzoBureshi)

kenkaku

Fenomenálně natočená akce (tedy krom té LOL scény auto vs motorka) a ještě lépe natočené souboje. Všechno funguje, jen scénář malinko kulhal. Možná za to může fakt, že jsem se několikrát úplně ztratil. Bohužel kluci čínský vypadají ve vedlejších rolích prakticky stejně a regulérně jsem v těch chvílích netušil, kdo to je a co řeší. takže pokud patříte mezi ty se super schopností “rozehnám od sebe asiaty i v noci se zavřenými očima, klidně si jednu hvězdičku přidejte. ()

verbal

Název Nou fo, znějící úplně stejně jako ustálená fráze vašeho oblíbeného myšulínského šéfkuchaře v grand hladovém okně U smažené kočky, když mu dojdou drobní hlodavci, plesnivý koriandr nebo masox s expirací v roce 1987, přesně odpovídá duchu této nepoživatiny! Opravdové pořádné fo to nevidělo ani z rychlíku a jedná se tak pouze o další přiblblou, patetickou a nudnou plagiátorskou čínskou sračku s prkenným přemejkapovaným kungfo důchodcem, yen tak tak ještě nekornatějícím a v brýlích, za které by měl okamžitě z posledních sil ukopat xmrti svého vizážistu. Sračku, která moc chtěla být mimo jiné Nelítostným soubojem, ovšem skončila jako Lítostivá pičovina, vyrobená z fenolů a reziduí průmyslových hnojiv, vypouštěných obvykle do Žluté řeky. ()

choze

Sympatický HK akčňák o dvou policajtech-kámoších, kteří po letech stanou na opačných stranách barikády a jejich střet je velmi osobní. Policejní korupce, brutalita a loajalita a s nimi spojená morální dilemata, zajímavý záporák, solidně natočené akční scény a k tomu nějaká ta bomba v baletní školičce nebo bitka teleskop proti dvěma skládacím nožům. Prostě Hongkong. Ale přidal bych na napětí a ubral na digi efektech místy tahajících za oči (výbuchy, motorka). ()

BarryLyndon

Další čínský velkofilm s Donnie Yenem? Akorát že vůbec. Tohle je čistý Hong Kong ! A ke kořenům se tu vrací klasik Benny Chan, který má na svědomí New Police Story, Neviditelný cíl, Shaolin apod. Beze srandy bych se to s přívřením očních jamek nebál přirovnat k Volavce nebo Nelítostnému souboji. jasně, párkrát si tam strana prosadila svou, ale celkově to jede hodně na hraně toho co je pro strnau přípustné, až bych řekl tvůrci riskovali kariéry. Donnie Yen si tu jede tradiční áčkovou kvalitu a střídavě popírá fyzikální zákony s věkem. Naprosto famozuní je NIcolas Tse, na něj jsem uplně zapomněl a vyšvihnul tu jednoho z nej záporáků za poslední roky. Jinak tu akce střídá osudovost, až jsme každou chvíli čekal že tam vletí holubice a inspektor Tequilla s brokárnou. Má to teda boží přepálenou honičku auta s motorkou ze které by si nadělal do gatí i Vin Diesel se Simirem Gerchanem, škoda že ještě není nikde na Youtube.  Vidět to v kině, tak jdu možná s hodnocením i výš a moc rád bych si přečetl recenzi od imfa nebo Hlada.  8/10 ()

LangiJ

Parádní jízda se super dvojkou hlavních hrdinů, nebo spíš jedním hrdinou a jedním padouchem. Prvně musím říct, že Donnieho někdo přebitkařil. I když i on měl šanci se několikrát předvést, má už holt svůj věk a Nicholasovy scény byly prostě nej. To, co předváděl s noži, bylo suprový. Roli padoucha si vyloženě užíval. Hezky se na to koukalo, za ty 2 hodiny jsem se vůbec nestihla nudit. Fajn příběh provázela skvělá hudba a akce všeho druhu, takže za mě rozhodně spokojenost. Přeloženo. ()

• Film byl posledním projektem režiséra Bennyho Chana, který 23. srpna 2020 podlehl rakovině. Chanovi se podařilo dokončit natáčení filmu a navzdory své nemoci dohlížel na postprodukci většiny filmů před svou smrtí. Film je věnován Chanově památce. (JimNorton)