Noc orla

• Veľká Británia Night of the Eagle (viac)

Žena se dá na černou magii, aby tím pomohla manželovi s jeho akademickou kariérou. Ten se jí to ale rozhodne zarazit a vypustí přitom do světa temné síly. (Netflix)

Koly

Tak tohle si dám líbit. Parádní atmosféra, skvělé herecké výkony a dobře napsaný scénář. Film mi dost připomínal THE NIGHT OF THE DEMON Jacquese Tourneura a řekl bych, že je i o něco lepší. Jsem zvědavý, na jaké poklady britské kinematografie ještě narazím, protože Britové duchařské a mysteriózní horrory prostě umí a ještě nikdy jsem neviděl, že by to skončilo nějakým průserem. ()

gumli

Starý dobrý klasický horror.Niekoľko veľmi dobrých záberov a veľmi originálnych.Film je založený na novele od Fritza Leibera The Conjure Wife.Žena profesora Taylora je čarodejnica a ten jej všetky veci na praktizovanie čarodejníctva spáli,ale tým nahnevá proti sebe temné sily.Aj bez špeciálnych efektov je atmosféra filmu dosť napätá a zlovestná.Je tam všetko čo taká horrorová klasika má mať.Aj herecké výkony hlavných dvoch osôb sú výborné. ()

Martin741

K tomuto  filmu rezisera Sydny Hajersa /The Trap 1966/ som pristupoval s velky despektom. Jednak meno rezisera mi nic nehovorilo a jednak scenar bol a je dodnes slaboduchy. Nevydarilo sa, dobre som ocakaval. Horory dlhodobo trpia na slabe herecke vykony, tu je to dovojnasobne, on este k tomu popieral i akukolvek zmienku o nadprirodzenych silach. Sily medzi nebom a zemou jestvuju, doteraz nechapem, o co mu slo  : 30 % ()

Anderton

Hororom dnes už nazývať túto atmosférickú záležitosť asi nemožno, skôr psychologickou drámou s nadprirodzenými prvkami. Hayers sa snaží, jeho dielko má skvelú atmosféru a perfektne graduje. Scény s manželkou, kedy akademik zisťuje, čomu sa jeho manželka venuje, ale pôsobia mierne rozpačito, akoby sa tejto motivácii jeho pani ani nedalo veriť. Je ale jasné, o čo autorom ide a záverečný zvrat prekvapí, i keď nešokuje. V podstate ide o film o posadnutosti troma ženami jedným mužom, čo môže byť, ale ani vôbec nemusí, pre chlapíka príjemnou záležitosťou. 70% ()

Karlos80

Velmi dobrá britská 60s gotická záležitost. Film koketující s černou magii, okultismem, čarodějnictvím a woodoo praktikami. Co film dělá podle mého soudu tak úspěšným? Tak především jeho inteligentní scénář, parádní mysteriozní atmosféra s mnoha vzrušujícími a mrazivými momenty napětí a luxusními speciálními efekty, černobílý obraz a kamera, hrůzostrašný zvukový doprovod a vynikající výkony ve dvou hlavních roli. Nechápu proč oba herci Wyngarde i Blair nehráli ve více filmech. To byl přímo ideální pár v tomhle filmu! Scéna na hřbitově nebo ona závěrečná s obrovským orlem, to jsou skutečně nezapomenutelné okamžiky, stejně tak jako na smrt vyděšená tvář hlavního představitele. Film má pozvolnější tempo, ale když už vás chytne, tak vás nepustí, a to téměř až do samého konce. Opět jeden zapomenutý klenot ze samotného filmového dna. Podobné filmy; "Night of the Demon", "Black Sunday", "Haunting", "City of the Dead", "Devil Rides Out" atd. ()