Yeh Ballet

• India Yeh Ballet

Dva nadaní mladíci z chudých poměrů, které v Bombaji objevil výstřední baletní mistr, musí na svojí cestě za snem o taneční kariéře překonat předsudky a odmítání. (Netflix)

Aljak

Ďalší z obrovského množstva filmov s konceptom talentovaných ľudí, ktorí sa zrodili v obzvlášť chudobných podmienkach. Tentokrát v hlavnej úlohe balet, zasadený v indickom prostredí mumbajských slumov. Dej samozrejme dosť predvídateľný (inak by asi takýto motivačný film nemal zmysel), ale napriek tomu veľmi zaujímavý, aj keď tam bolo určite ešte množstvo rezerv. Základom úspechu bolo už samotné indické prostredie, v ktorom sa celý film odohrával. A veľké plus bolo aj to, že tá ústredná línia mala aj kopu rôznych vetvičiek, ktoré tomu dodalo ešte väčšiu pestrosť. Popri sledovaní tohto filmu som si však uvedomil aj to, že svet je plný talentov, akurát ich často nemá kto objaviť. Našťastie, toto nebol Asifov a Nishuov prípad :) ()

dalziel

Bolívoodskka trdlovačka,ktorá je chvíľami aj celkom vtipná hlavne zásluhou Juliana Sandsa čo by baletného majstra ktorého nechccú v Izraeli ani v USA ,ale potrebujú v Indii.Na pozadí príbehu je dosť cítitiť súčasné trenice medzi moslimami a hinduistami v Indii.Fim natočený podľa skutočných udalostí !!! ()

Marze

Po většinu času je drama režiséra a scénáristy Taraporevaly slibné drama vařené na mírném ohni. Netrvá dlouho si oblíbit Asifa, Nishu a Aarona, kteří bydlí v Bombai. Postavy vůbec neupadnou do stereotypů. Postupem času dialogy postrádají hloubku. A postrádají realitu jako třeba "Indie je místo, kde všichni budeme mít štěstí". ()

Streeper

Film jsem si na Netflixu vybrala kvůli tématu. Mám moc ráda taneční filmy, ještě navíc, když jsou motivační. To je pro mojí citlivou dušičku naprostá lahůdka. Je to milý film, který má ukázat, že i obyčejné dítě z chudé rodiny má možnost splnit si svůj sen a dělat něco jiného. Je to námět, který byl a bude natáčen nespočetněkrát, protože to prostě diváky baví a třeba i motivuje. Všechny postavy jsou super, hned si je každý zamiluje, dokonce i Juliana Sandse, u něhož je emocionální rozvoj asi nejviditelnější. Má to ale i svá hluchá místa, kdy to spíše nudí a dalo by se to o něco zkrátit. ()

Heywood

Pozoruhodný příběh (na konci se ukáže skutečnost obou úspěšných talentů) a film se nese v takovém poklidném duchu s tou typickou indickou barevností a horkokrevností mládí. Julian Sands v roli učitele baletu v Indii nepochybně odráží vzpomínky každého, kdo tam byl. To chce prostě silné nervy. Také škodlivost ímána tam není náhodou a celkově je to pojaté jako poloviční muzikál. Některé skladby jsou pozoruhodné. A to filmu neubírá, spíše naopak. Rozhodně stojí za vidění. ()