Paddington a jeho dobrodružstvá

• Česko Dobrodružství medvídka Paddingtona (viac)
Animovaný / Rodinný
Veľká Británia / Francúzsko / USA, 2020, 52x11 + 1x22 min (Alternatívna 27x22 min)

Dobrodružství medvídka Paddingtona je nová série příběhů o známém medvídkovi. Jsou to veselá dobrodružství plná statečnosti o tom, jak být milý k druhým lidem a také o tom, jaké to je být součástí milující rodiny. Každá jedenáctiminutová epizoda čerpá námět z knihy od Michaela Bonda, a také z celovečerních filmů, které byly natočeny již dříve, avšak v hrané podobě. Napínavý animovaný seriál plný nových příběhů zaujme nejen děti, které se s medvídkem teprve seznamují, ale i dospělé, kteří Paddingtona už nejspíše znají a dost možná si ho zamilovali už jako malé děti. Celý seriál je ovlivněný celovečerními filmy, ale zásadní rozdíl je zejména v charakteru rodiny Braunových. Ve filmu šlo o rodinu středního věku, zatímco seriál vykresluje mladou, začínající rodinu, která spoustu zkušeností teprve získává. (TV Nickelodeon)

pytlik...

Paddington mě od začátku vytáčel z následujících důvodů: 1. Jeho jméno zní jak příjmení. 2. Oči mu občas úplně zčernají a vypadá pak jak neživé strašidlo.  3. Minimálně podle českého dabingu má úchylný hlas. 3. Příběhy jsou až moc přeslazené, a né jen kvůli všudypřítomné marmeládě, híííí, viz bod 5. 5. Medvídkova strava je příšerná, ustavičně se cpe bílými toasty s marmeládou. 6. Ve dne v noci nosí pořád ten samý oděv, modrý kabát a červený klobouk. Kvůli bodům 5 a 6 jsem si interně změnil úvodní písničku na "je to úžasný, smradlavý Paddington se zácpou náš". ()

KASUGI odpad!

Multikulti vymývárna k ublinknutí. Holčička svým kamarádům a Padigtonovi chlubí, že její tatínek létá do vesmíru. Na tom by nebylo nic divného, kdyby její fotr nebyl slimák (jako muslim). Na fotce celá "spokojená rodina" i s matkou v tom pošahaném hidžábu. Muslim atronaut. Tak určitě. A malá dcerka cvičí bojové umění, kamarádí se s kluky a fotí a píše do novin. TVL co hulejí? To nevědí, že slimácké děvče nemůže kreslit, fotit, hrát na hudební nástroj atd.? Chtěl jsem si víc rýpnout a sledovat víc dílů, abych našel co nejvíc zákysů ohledně islámu a jeho zkurveném malování na růžovo, ale díky, jeden díl bohatě stačil. Třeba budou další série víc reálnější a holčička bude polétá kyselinou, nebo bude mít brášku, co se bude k matce chovat jako k hadru (protože může), nebo té matce třeba slimák astronaut párkrát flákne po tlamě (protože může), co já vím. Lze toho vymyslet spousta. A Padingtonův starý hlas zní fakt jak nějaký pedofilní úchylný medvěd. ()

Prochy38

Vytknout opravdu lze jedině ten hlas. Sice je nesmírně příjemný a přesně medvídkovi dodává tu roztomilost a neposkvrněnou naivitu, ale opravdu mu přidává spoustu let... Jinak velmi pohodový, u nás doma hooodně oblíbený seriálek (malá 4roky). Myslí se na slušnost, zvědavost, ale především tu dětskou bezprostřednost a bezelstnost. Máme moc rádi, jak filmy, tak seriál. ()

DeThomasso

Zatiaľ videné len 2 časti, ale myslím si, že za zhodnotenie to stojí. Je to milý seriál pre detského diváka, ktorý zaujal aj mňa, dieťa "80's". Uvidím ako to pôjde ďalej a keď tak pridám aj edit :). Edit(a): Po zhliadnutí takmer všetkých častí sa môj názor nezmenil. Synátorovi sa to páči a ja si v každej časti nájdem minimálne jeden úsmevný moment, na ktorom sa bavím aj hodnú chvíľu potom. Potvrdzujem "štemplom vhodnosti pre detského aj dospelého diváka". ()