Beznádej

(TV film)
všetky plagáty

Na osamělé nevadské dálnici zastaví vůz manželů Jacksonových policejní automobil. Sedí v něm Collie Entragian, mohutný policista z malého městečka Beznaděj. Místo formální kontroly dokladů ovšem Petera a Mary odveze do městského vězení, kde je již zavřena i rodina Carverových, stárnoucí spisovatel Johnny Marinville a zvěrolékař Tom Billingsley. Collie se dle jeho slov zbláznil a vyvraždil celou pouštní osadu. Dokáží jeho příští oběti přežít a s pomocí věřícího hocha Davida Carvera porazit zlo zmítané Beznadějí? DESPERATION (Beznaděj) je filmovým zpracováním stejnojmenného románu Stephena Kinga z roku 1996. (Goodlooker)

kajas

Jak tady tvrdí skoro všichni, první polovina filmu byla opravdu výborná a kdyby se kvalita udržela, hodnotila bych klidně i známkou nejvyšší. Vzhledem k tomu, že nejsem věřící, mě Davidovy řeči o tom, že musíme milovat Boha, docela otravovaly. Zastávám názor, že dokud jsem nevěděla, proč se Collie chová tak a tak, byla jsem napjatá, ale pointa mi už přišla tak nějak překombinovaná. Zvednu ale trochu hodnocení. ()

Nivenx

Nevím jak všem ostatním zde, ale mě se film docela zamlouval i když to žádné veledílo není, tak k zahození to také není. Většinou po celou stopáž filmu je velice dobrá atmosféra a parádní Ron Perlman, který se na roli šerifa parádně hodil. Bohužel King to tak samozřejmě napsal a hodil tam i tu víru, kterou si nějak tak mohl odpustit, protože se do toho příběhu moc nehodí, ale i přes to docela spokojenost. 60% ()

Falko

Myslim si, ze prva polovica filmu bola s Perlmanom celkom zaujimava. Potom to uz nejako zacalo stracat napätie alebo ma jednoducho dej nezaujimal tak, ako by mal. Jednoducho sa mi to nepacilo. Skoda, pretoze i taky Sleepwalkers z roku 1992 od rezisera Garrisa a samozrejme od Kinga sa mi vtedy este pacil....... 23.03.2008 ()

tron

„Milujem Pána prsteňov!“ Režisér Mick Garris (SLEEPWALKERS, SVEDECTVO, ŽIARA, JAZDA NA STRELE) a herci Ron Perlman (SLEEPWALKERS) a Tom Skerritt (MŔTVA ZÓNA) si so Stephenom Kingom už niekoľko dlhých rokov rozumejú a v roku 2006 sa znova všetci traja sem-tam úchylný dojem vyvolávajúci páni stretli na horore BEZNÁDEJ, kde hrá Perlman (MENO RUŽE, HELLBOY, BOJ O OHEŇ, VOTRELEC: VZKRIESENIE) šialeného šerifa zaspatého mestečka, ktorého obyvatelia to už majú za sebou. Snímka oplýva solídnou atmosférou, peknou výpravou a kvalitným hereckým obsadením. Inak sa jedná o priemerný horor s nábehom na mysteriózny triler, poskladaný z obľúbených Kingových motívov, ako sú nábožensky silne založení ľudia (CARRIE, TEMNÁ VEŽA: PIŠTOĽNÍK), mŕtve mestečko (KUKURIČNÉ DETI), videnie zavraždených dievčatiek (OSVIETENIE), čierno-biely pohľad do histórie mestečka (TO), rôznorodá skupinka uväznená v konkrétnom priestore (HMLA, VZBURA STROJOV), združujúce sa zvieratá (TRETIE OKO), vražedné psovité šelmy (CUJO), vrah s odznakom spravodlivosti (MŔTVA ZÓNA) atď. Snímka sa kvôli svojej dĺžke neubráni určitej nude. ()

forsberg

První půli zdatně táhne Ron Perlman, děj se zajímavě rozbíhá, napětí houstne....a najednou...kua. Perlman pryč, nastupuje plejáda tak toporných hereckých výkonů, že každá argentinská telenovela je proti nim adeptem na pytel oskarů a všemu tomu vévodí přemoudřelý hošík chrlící modlitby jak z kulometného pásu. Od vypnutí obrazovky mě dělilo jen napjaté očekávání, zda to moudré děcko praví "bohdá žízní nezhyneme". ()

• Již pátý film Micka Garrise podle knihy Stephena Kinga. (Rimer545)
  • Film byl natočen již v roce 2004. Některé dohady ohledně distribuce jej však pozdržely o dva roky. (Terva)