It's Not Just You, Murray!

(študentský film)

Tsunami_X

Další mistrův studentský kraťas, tentokrát ověnčen cenou pro filmy podobného ražení. Aspoň tak to hlásá první titulek filmu. Příběh se točí kolem jednoho ubohého muže a jeho přítele, který s ním neskutečně „vyjebává“ (možná to však nedělá jen on), ač ho dotyčný vlastně nikdy neobviní. Opět je to trochu ve stopách Woodyho Allena, co se týče dialogů a montáže. Zejména pobaví slapstickovo - mafiánská honička. Rovněž i zde můžeme nalézt kvantum fotek, prolínaček, hru s postsynchrony a podobné libůstky. Stejně jak v Martyho předchozím krátkém snímku. A opět je to neskutečně legrační a skvěle sestříhané. Jediný komentář na IMDb v závěrečné pasáži dokonce nachází Felliniho, a já říkám, proč taky ne..... Malým bonusem může pro někoho být i Martyho máma, která se o svého syna po stránce jeho fyziologického vývoje dokázala postarat zcela určitě na jedničku. ()

Silas

Tolik nádherných a vkusných citací - Fellini na konci je jasnej..nebo třeba scéna jak vystřižená ze soudní síně v Letci. Dá se zde mnoho objevovat. ()

swamp

Podobné postupy jako v předchozím What's a nice girl like you doing in a place like this?, jen tady už můžeme vidět Scorseseho blízkost ke gangsterům a podobné pakáži (třeba ilegální palírna ginu:)). ()

maseer2

další kraťas z počátků kariéry pana Režiséra Scorseseho, který má několik povedených momentů, ale jako celek ještě tak dobře nefunguje.. ()

kaylin

Druhý snímek Martina Scorseseho z jeho počátku. Krátkometrážní příběh o vzestupu jednoho gangstera, který na svůj život vzpomíná. Laděno je spíše do komediálního tónu a je vidět, že Scorsesemu byly blízké prvky grotesky, ale stejně tak dokazuje, že je schopen i na malé ploše vyprávět příběh a zachytit zajímavé momenty. Zkuste se podívat na to, jak vypadá tvorba mistra v jeho začátcích. Třeba vás to inspiruje. ()

Radiq

Tenhle kraťas nám toho moc nedá. Jenom nám ukáže, jak se na černo vybáběl gin. Láska je prej gazela. A nějakej ten závan gangsteřiny. Dobry bylo, jak ten herec dokázal zahrát mladýho i starýho. Scorseseho režisérskej styl v tom jde trochu poznat. ()

Forsberg11

Zvláštny a asi aj dosť úchylný Scorseseho krátky študenstký film, ktorý ale prekvapujúco už vtedy niesol niektoré znaky jeho tradičného režiserského rukopisu!! 60 %!! ()

boul

Začátky mistra filmu, nepředvídatelného a šíleného New Yorkčana Martina Scorseseho. Myslím, že na rok 64 jde vidět kvalitní studentský kraťas a každý jeho fanoušek si odnese něco jiného. Video zde.. ()

kubilov

Scorsese zde začíná poprvé používat své velmi dobré nápady, které se v budoucnu rozvinuly do jedněch z nejlepších, které Hollywood nabízí. I tak to ale stále není to uchvacující podání, kterým se prezentuje hned o pár let později. Však to taky byl ještě student. ()