Uvidíte vzestup i pád posledního diktátora velkého Říma, jehož smrt předznamenala konec celé říše. Zažijte jeho mladické vize i tažení do Galie a Egypta. Byl to Caesar, kdo do Říma přivedl nejslavnější královnu Egypta - Kleopatru. A byl to on, jehož život ukončili senátoři v čele s Brutem. (oficiálny text distribútora)

Paldini

Umírněný až romanticky působící výlet do daleké antické minulosti. Některým úsekům z caesarova života je věnováno zbytečně hodně času (Galie), jiným zbytečně málo (stíhání Pompeia a Catona), takže se historie neznalý divák může hlavně v druhé půlce filmu hodně ztrácet v ději. Pro milovníky historických podívaných z antického Říma doporučuji spíše seriál Řím, seriál Já, Claudius nebo film Quo Vadis ?. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +rozhodně jako historický film velmi hodnotný, správně vytvořená hudba -podle mě slabší choreografie bitek a slabší výprava (i když na televizní film je to výborné), některří herci se do svých rolí moc nehodili/// Určitě po včech stránkách poutavé vyprávění o Caesarově životě. Velmi mě potěšil historický rozsah od jeho mládí až po jeho smrt. Rovněž množství zmíněných postav a několik faktů, které mi změnili pohled na samotného Caesara. Přeci jen je mnoho podobných filmů a zpravidla každý se zaobírá trošku jinou dobou a jiným hlavním představitelem. Potěší zmínka o povstání otroků, tažení na Gálii a mnoho dalších událostí. Film je natočen přehledně a docela věrně./// Celkem 76%/// ()

GigaPudding

Tři hodiny o Juliovi Caesarovi v televizním zpracování vypadají chvílemi tak nějak obyčejně a bez pořádného výrazu, kde nejdřív jen trošku z normálu vystupují scény s Luciem Corneliem Sullou, ve kterých je i nějaké to napětí, ale jinak nic extra. Později po prodělání nějakého toho kariérního postupu sledujeme Caesara hlavně ve slušné výpravě, která sice není úplně nějak mocně super, ale je "jen" pěkná, ale pořád tomu tak něco chybí aby se to dostalo výš než na tři hvězdičky, protože film sice hodně sleduje především Caesara, ale víc už moc nic, protože velká spousta postav je docela zanedbaná nebo je zanedbaný Caesarův vztah k těmto postavám, což možná může být i maličko vina Jeremyho Sista, který se sice občas tváří přesvědčivě jako caesar, ale to mu zůstává i ve scénách, kdy bych čekala, že z něj bude i trošku člověk :), ale naštěstí se tenhle nedostatek vyrovnává tím, že si pro tuto roli nechal ostříhat ten svůj květák :). Ve druhé polovině, která je na dvd jasně oddělená zatmívačkou, aby náhodou divák nezapomněl, že jde o televizní film, přichází řada na ty zajímavější události Caesarova života, nebo možná na ty události, co jsou natočeny poutavěji než první hodina a půl populárně naučného dějepisu. Je v tom takový monumentálnější feeling, pěkná výprava je víc vidět a taky přichází scény, které jsou víc o lidském dramatu než o řešení toho co člověk může udělat pro Řím. Co ale v druhé polovině asi nepotěší je, že Kleopatra sice je kudrnatá, což jsem nečekala, ale zase ta její účast je takový štěk, že snad asi nestála režisérovi moc za zmínku. Takže film běží velmi rychle letem caesarovým světem bez důrazu na někoho dalšího než je jen samotný Caesar a ani nikdo na sebe moc nestrhává pozornost, což platí i pro Christophera Walkena, který předváděl takový standard i když zrovna dvakrát často se taky neobjevoval, tak ani neměl moc co předvádět, zato bojové scény i když očividně levné se předvedou docela fajn a nevypadají hloupě. K tomu pěkná výprava a sice film hodně hodně pospíchá, aby se dostal přes všechny možné historické události, ale možná taky proto tento televizní Julius Caesar celé tři hodiny nenudí a pěkně uplyne, takže čtyřka pro zábavný televizní historický film. :) ()

*CARNIFEX*

Uvedomil som si, že o tomto "pandrláčikovy" toho veľa neviem a tak ani neviem reálne posúdiť, či je onen príbeh pravdivý, alebo čisto scenáristickou "tuškou" v rukách fantázie. Každopádne, neprišlo mi to ako "veľkofilm" a tak nejak som trochu prekvapený, že som doposiaľ ani na žiaden nenatrafil. Máme tu príbehy o Gladiátorovi, Alexandrovi V., dokonca tej fľandre Helene či Achilleovi, ale o tomto epileptikovi nie. Na jeden krát je tento dvoj dielny snímok určite pozerateľný no svedkom filmového zázraku som určite nebol. ()

B!shop

Jo tak tohle byl fakt slusnej historickej velkofilm. Zivot Caesara je dostatecne zajimavej, aby jeho prihody dokazali upoutat po celou dobu filmu, takze film nudi jen vyjimecne, hlavne uz v trochu roztahany treti hodine. Sice je videt, ze finance byly omezeny, nicmene se tvurci fakt snazily a diky slusny kamere a skvely hudbe film skutecne velkolepe vypada. Vyber hercu se docela poved. Jeremy Sisto je naprosto presnej Caesar, jehoz jedina slabina je, kdyz musi zahrat nejakou dojemnou scenu, jakmile ma brecet nebo tak neco, tak mu to moc nejde, ale jinak je skvelej. Richard Harris uz je sice krapet prestarlej, ale porad na to ma. A pak tu je Christopher Walken, od keryho jsem cekal nejvic a nejvic me zklamal. Vetsinu casu ma naprosto dementni uces, tvari se divne a nema nic moc co hrat a kdyz uz konecne vypada trochu k svetu, tak je po nem. Nejvic me na filmu potesilo, ze se tvurci snazily zachytit fakt vsechny podstatny udalosti v Caesarovo zivote, i kdyz treba takova Kleopatra tu je nakonec dost zbytecna a nejvic me nastvalo, ze tu neni zadna z hlasek, ktery Caesar pronesl. ()

• Julius Caesar (Jeremy Sisto) bol ženatý trikrát, nie dvakrát. Jeho druhá manželka (s ktorou sa rozviedol pre jej údajnú účasť na náboženskom škandále) nebola v tejto minisérii nikdy spomenutá. Zobrazená je Cornelia (prvá manželka, Daniela Piazza) a Calpurnia (tretia manželka, Valeria Golino). Chýba Pompeia, s ktorou bol ženatý 67-61 pnl. (Arsenal83)
  • Priemerný počet komparzistov a umelcov v pozadí natáčania bol asi osemsto každý deň. (Arsenal83)
  • Přeměna herce Heina Ferche na Vercingetorixe trvala 5 hodin každý den. (Karlos80)