Film Pro děti cokoliv vypráví příběh bývalého boxera Andiho Jovanovice - nesmírně silného člověka, který prochází těžkou zkouškou, když se snaží udržet si péči o své tři děti a zajistit je, zatímco pracuje jako pomocný dělník. Andi se pod hrozbou vystěhování obrací na bývalou přítelkyni Sonju - matku své nejmladší dcerky Fiou a skutečnou životní lásku. Když však Andi přijde o práci, Sonja trvá na tom, aby jí vrátil peníze, jinak mu zabrání stýkat se s Fiou. Andi doufá, že se jeho problémy vyřeší, pokud se mu podaří získat finanční odměnu v amatérské boxerské soutěži, aby splatil dluh a dokázal, že je hoden usmíření se Sonjou a Fiou. (Cinemax)

Dawe2

Ne vždy se dá prát s životem jen pěstmi. Pocity z filmu jsou různé. Inteligence Andiho není velká, nezavadí o pořádnou práci a dělá blbosti. Nicméně jeho láska k dětem i matce dítěte je upřímná a pravá. Němci si střihli svého Ramba, ne úplně povedeně. Ale poctivých 60% si zaslouží. ()

slunicko2

Následků vlastní nezodpovědné minulosti se hned tak nezbavíte. 1)  Spoiler. Řeší konec něco anebo ne? Co očekávat od filmu, který je očividně především sondou do života jednoho losera? Divák se nedočká žádných názorových veletočů, žádného hollywoodského šťastného konce. Divák se vlastně nedočká ničeho._____ 2)  Spoiler. Ale po jisté úvaze si myslím, že konec, jakkoli působí otevřeně, nějaké náznaky změny přináší. Prvním předpokladem je porazit vlastní pýchu (Andi by řekl hrdost), pokořit se, protože tak a jenom tak může dojít ke změně postoje, změně chování a tedy i ke změně okolností. Náznak této proměny konec obsahuje. Takže tu nějaký konec přece jen je._____ 3)  Největší předností filmu je můj vysoce oblíbený a rovněž vysoce přitažlivý 28letý Jannis Niewöhner (boxer Andi). Vzhledem k tomu, že po celou dobu prakticky nesejde z obrazovky, mám o divácký zážitek postaráno._____ 4)  Spoiler. Filmy o loserech nemám rád. Nicméně oceňuji, že se Andi ani v nejhorších chvílích neuchýlil ke kriminální činnosti. S ohledem na výše uvedené skutečnosti tři hvězdičky vyjadřují použitelný kompromis. ()

bohemia_regent

Když je antihrdinou agresivní primitiv, který by se prý rád staral o děti, přitom se ale neumí postarat ani sám o sebe, je těžké se s ním divácky ztotožnit. Ale to by nebylo ještě nejhorší - horší je, že v konkrétních drobných situacích, kdy se má o potomky postarat, se opakovaně projevuje tak, že „pro děti cokoliv“ se mu prostě nedá věřit. A totéž platí pro jeho náhlé prozření směrem k zodpovědnosti v závěru filmu. -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2019. ()