Velké holení

(festivalový názov) (študentský film)
  • USA The Big Shave
Dráma / Horor / Krátkometrážny
USA, 1967, 6 min

Jeden z ďalších Scorseseho krátkych študenských filmov tentoraz z roku 1967. Nevyznačuje sa žiadnym poriadnym dejom, je to len o chlapovi, ktorý robí svoje prvé a asi aj posledné "veľké holenie". (JohnFarst)

DirtyDozen odpad!

Hodnotím podle toho, co se mi libí a co ne. Zde se nestalo vůbec nic,dokonce to nebylo ani vtipné(mělo být? ). Žádný masterpiece to není(kdyby to natočil Bohuš z Prdelic, tak to má hodnocení okolo 0%). Takže proč hodnotit něco tak stupidního velkým počtem hvězd ? kvůli jménu velkého režiséra určitě nee! ()

.killer.

Chlápek se holí... to je celý. Hodnotit se tu dá v podstatě jenom kamera a zvuk, takže... Kamera - pěkně vybrané záběry a úhly kamery, hudba prastará, leč hezká. Nic víc, nic míň. Nikdo mi nebude tvrdit, že když mu to nahodile pustim, že mi dokáže říct, kdo to režíroval. Jinak se jedná o prapodivný, nicméně zajímavý začátek Scorseseho kariéry. ()

POMO

Päť minút sledujete holiaceho sa chlapíka, ktorý sa žiletkou čoraz viacej dorezáva. Do krvi. Hrá mu do toho pohodový blues a vy neviete, či sa máte smiať, alebo sa vám má urobiť nevolno. Typicky čiernohumorný, štiplavo cynický Martin Scorsese. Osobne dávam prednosť podobnému, ale dusnejšiemu The Amputee od Davida Lyncha. ()

JohnMiller

Najprv som mal pocit akoby išlo o nejakú reklamu na novú značku britiev alebo že sledujem propagandistický film na holenie pre Vietnam proste niečo v tom štýle. No ono to bolo úplne niečo iné. Niečo čo som teda vôbec nečakal, priznám sa nevzišlo mi to ani na um.. Maník sa doreže britvou až je s toho celí krvavý. Je to jeden z dôvodov prečo sa nerád holím....................................................................... Lebo sa často porežem :-). ()

Boss321

Každý nějak začínal a dnes legendární režisér Martin Scorsese není vyjímka. Pět minut sledujeme chlápka jak se holí a při pohledu na něj jsem se ani potom nechtěl jít oholit :). Co musím určitě pochválit je pěkně vybraná hudba. Bohužel za tak krátkou dobu nemohl Scorsese ukázat co v něm všechno je, ale určitě to stojí za zkouknutí, jak velký mistr začínal..... ()