Na palubu!

• Česko Na palubu! (viac)

Mala to byť jednorazová zdieľaná jazda, no všetko sa skomplikovalo už v Paríži, keď namiesto očakávaných slečien obsadili sedadlá Edouardovho auta zavalitý dobrák Chérif a prostoreký frajer Félix. Úzkostlivý mamičkin maznáčik za volantom sa stáva mimovoľným pasažierom Félixovho romantického nápadu prekvapiť na vidieku dievča, s ktorým prežil krátky letný románik. Trio symbolicky stroskotá v idylických kulisách divokej rieky a prázdninového kempu na juhu Francúzska. (Filmtopia)

Rimsy

Tahle komedie není třeskutě vtipná, s nadhledem však vypráví o patáliích, které většina z nás ve věku 20+ řešila. Hledání partnerské lásky i vztahu k sobě samému, machrování před kamarády i prostá snaha užít si dovolenou. Neokázalá jednohubka skrývá ve své subtilnosti silně humanistické poselství a nepotřebuje k tomu rozmáchlá gesta. Více zde. ()

Othello

Není to komedie. Jen citlivá obhajoba všednosti, věrná svému tématu svým guerillovým přístupem, kdy neherci či debutanti jsou snímáni mezi skutečnými lidmi na dovolené, kteří občas zvědavě čučí do kamery. Nejsilnější devizou filmu je rozhodně povědomé vykreslení mikroživota rodinných autokempů v sezóně se všemi těmi traumatickými detaily včetně všudypřítomných Holanďanů. Při každém zvuku rozepínajícího se zipu u stanu se mi zvedají vlasy na zátylku. ()

Anderton

Distribútor tvrdí, že ide o francúzsku komédiu, ktorá sa vyhýba klišé a banalitám a zároveň čerpá z francúzskej novej vlny. No, všetko je lož. Chalan volá z mesta priateľke, že čo teda, ona, že už je v pyžame, pričom vidíme, že je v meste. Hádajte, ako to skončí. Stretne ju ešte v ten večer v meste??? O komédiu vážne nejde, je to skôr letný pohodový filmík, určený pre večer, kedy sa vraciate z kúpaliska úplne oblbnutí slnkom, potom si ho môžete užiť. No a aký konkrétny film z francúzskej novej vlny Na palubu! pripomína, tak to mi zostane navždy záhadou. ()

pekl

Hloupoučká letní francouzská komedie, myšlená zřejmě jako úlitba publiku, které se omylem dostalo k přehlídce TADY VARY na "oblastech" v letním horku. Slepá cesta, jakýkoli četník ze Saint-Tropez je neskonale vtipnější. Ano, jistě, milenecké vztahy běloška-černoch vše aktualizují vzhledem k současnosti. Hrdinové ale nemají žádné charisma, nelze jim držet palce. Víceméně zoufalost a nejslabší článek jinak kvalitní přehlídky TADY VARY 2020. ()

gudaulin

Ze všech snímků TADY VARY jsem Na palubu! věřil nejvíc, ale momentálně nezakrývám rozpaky. V konečném výsledku je totiž snímek takové lehké letní pohodové romantické, snadno zapomenutelné - nic. Na komedii je to málo vypointované, což rozhodně neznamená, že se zde nevyskytují situace, které vyvolají lehký úsměv. Neustále jsem ale měl pocit, že vidím promarněný potenciál. V příběhu, postavách i jednotlivých scénách. Tohle prostě není film, který dlouho utkví v paměti, který je silný a působivý. Kdybych měl najít příměr v oblasti mých oblíbených deskových her, tak bych si vybavil zenové Tokaido. Pokud jste na něj naladění, budete odměnění, v opačné případě vás rychle začne nudit. Jako prvotinu čerstvého absolventa filmové školy bych Na palubu! ocenil víc, ale takhle nemám důvod jít výš než na 50 % celkového dojmu. ()

• Film byl uveden na 70. Berlínském mezinárodním filmovém festivalu v sekci Panorama. (SONY_)
  • Některé repliky ve filmu byly improvizované. (Elvisjagger)