The Daily Life of the Immortal King

• Čína Xian wang de ri chang sheng huo (viac)
Čína, (2020–2024), 16 h 9 min (Minutáž: 18–20 min)

Réžia:

Haoling Li

Predloha:

Ku Xuan (kniha)

Scenár:

Ku Xuan

Wang Ling je skoro nepřemožitelný 16letý student s mimořádnými schopnostmi a silou, které ne zcela ovládá. A aby toho nebylo málo, nyní musí ve svém životě čelit nejtěžšímu soupeři vůbec – střední škole. Wang Ling má celkem jednoduchý plán – chtěl by vést normální středoškolský život, bohužel za rohem na něj čeká jedna výzva za druhou a jeho vize klidu se zdá být více a více v nedohlednu... (KCM)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2020) (S01)

Občas je to strašná blbost a u posledního dílu první řady musím hodně přivírat oči, abych jí racionálně pobral, dále pak animátoři na můj vkus až moc často spoléhají na výpomoc od počítače a v příběhu jsou momenty, kdy tam scénáristi cpou humor až příliš na sílu, a tak to někdy ruší atmosféru. To je pár nedostatků, díky kterým ode mě první série The Daily Life of Immortal King určitě nedostane plné hodnocení a teď to, co je tu vážně dobré a proč si ode mě seriál odnesl nadprůměrnou známku. Koncept OP hrdiny je tu hodně dobře uchopený. Wang Ling má takovou moc, jako třeba Anos Voldigoad a scénář s tím umí pracovat. Jsou tu zábavné ale i totálně epické momenty, u kterých jsem se královsky bavil a říkal si, že takhle má vypadat opravdový OP hrdina. Zatraceně, tady má hrdina i vlastní skvělou background music, když se do toho chystá opřít. Ona vůbec hudba celkově funguje skvěle a to nepočítám jen sympatický opening nebo ending, ale i doprovodnou hudbu, kde kromě již zmíněného „Wang Ling theme“ jsem si ještě hodně oblíbil song, co hraje během těch nejlepších soubojů. A samotné souboje, když se dají do pohybu jsou k nezastavení, je to dynamické, barevné, plynulé. Všechny souboje tu jsou slušná pecka a předposlední díl má za mě hodně slušné grády. Ono i celkové tempo je dobře rozvržené, od klidnějšího, zábavného a pomalejšího rozjezdu, kdy si zvykáte na postavy a prostředí až po intenzivní turnaj, kde skvěle funguje atmosféra i napětí. A kromě toho všeho tu místy i dobře fungují emoce, v což jsem po prvních pár dílech, kdy na mě třeba hlavní romance působila tak trošku nuceně a hlavní hrdina až příliš apaticky, vlastně ani moc nevěřil, ale postupně to opravdu začalo být pořád lepší a lepší. Scénáristi mě dokázali překvapit, vymysleli si způsob, jak hlavního hrdinu uchopit a jak pracovat s jeho netečností vůči ostatním, nejen že jí dokázali logicky vysvětlit, ale nakonec s ní dokázali i pracovat a udělat z ní i jedno z hlavních témat celé první řady. Jak jsem to měl ze začátku za takovou docela sympatickou blbost ve stylu již zmíněného anime The Misfit of Demon King Academy s Anosem Voldigoadem, tak mě překvapilo, že to v druhé polovině měli vše autoři docela promyšlené a že to na mě opravdu solidně zafungovalo. První série 7,8/10 a jdu zvesela na druhou. ()

Season 2 (2021) (S02)

Druhá série je oproti té první šílenější, bláznivějšípitomější, epizodičtější, originálnější… Dá se toho o ní říct hodně, ale je lepší? Má některé skvělé díly a úžasné finále se soubojem, během kterého jsem si vzpomněl třeba na takovou pecku, jakou byl fight mezi Saitamou a Borosem a to vše doprovázené katastrofou apokalyptických rozměrů. K tomu se přidává spousta geniálních a nečekaných nápadů, kdy je seriál tak meta, že si dokáže dělat srandu sám ze sebe, ze své vlastní produkce, a tak tu máme třeba i nefalšovaný náhled do toho, jak takovýto seriál vzniká se spoustou hraní si s animací. Seriál dokonce dokáže vytvořit i atmosféru toho co slibuje v názvu, takže se tu najde i část, kdy si říkáte, že sledujete slice of life (nebo prostě daily life…) ze života OP hrdiny na magické akademii. Je to série plná nejrůznějších parodií, popkulturních odkazů, aktuálních témat, a to vše dobře, zajímavě a originálně zpracované. Dá se říct, že se u ní autoři museli hodně bavit, ale bavil jsem se já jako divák víc, než u série první? Na první pohled může tahle část působit hodně random, spousta linek vypadá, jako by na sebe neměly navazovat a jejich význam se ukáže až později, ale ve skutečnosti to je pořád propletené, promyšlené, někdy skoro až geniální. Bohužel pro průměrného diváka může být linka mezi genialitou a šíleností někdy hodně tenká… Animačně je to hravé, hudebně pořád velmi výrazné a povedené. Vidím spoustu objektivních kladů, a tak pořád přemýšlím, proč je můj celkový dojem stejný, možná o chloupek slabší než u první série. Možná tam toho bylo nacpaného až moc najednou, možná to chtělo trošku víc některé linky rozvinout, aby na mě víc zapůsobili a užil jsem si celou sérii stejně jako její poslední díl. Říkám si, že některé příběhy, když jim byla věnována jenom epizoda, si zasloužili víc, ale zároveň si dodávám, že i tak každá z nich měla nějaký smysl a pokračování. Pak se ale zase zamyslím nad tím, že bych stejně asi preferoval jednu jasnou hlavní linku, předvedenou mnohem důrazněji a názorněji a ne takhle zašitou na pozadí za neskutečnou hromadou všeho možného dalšího, prostě že méně je pro mě někdy více…  Byla to zajímavá jízda, bavilo mě to, ale jak už jsem naznačil, tak za mě si druhá série odnese 7,5/10 a doufám, že jsem to dokázal alespoň náležitě okecat... Ale na třetí sérii se pořád těším a jsem zvědavý, jak jí autoři uchopí tentokrát. ()

Season 3 (2022) (S03)

Zatím nejslabší série seriálu, kde kromě všemožných parodií na Pokémony, Yu-gi-oh! nebo třeba Šokugeki no Sóma vlastně nic moc dalšího zajímavého nebo extra vtipného asi ani nebylo. Nová záporačka byla slabá, jako charakter nic moc zajímavá a finální zápletka taky byla podstatně slabší a méně dramatická, než na co jsem u tohoto seriálu zvyklý. Ubylo OP momentů hlavního hrdiny, jeho ikonická znělka také zaznívala jen sporadicky a když si vezmu o čem vlastně celé finále bylo, tak z toho nejsem ani nadšený, ani pobavený a po pravdě stojím dokonce spíš na Froggyho straně. Jediné, co můžu opravdu hodně vychválit a co bylo super, byl opening, ze zbytku jsem spíš mírně rozpačitý, a i když to nebyl žádný vysloveně průšvih na víc než na 5,5/10 si téhle sezóny necením. ()

Season 4 (2023) (S04)

Nejsilnější čínský kultivátor je zpět a po pravdě nebýt posledních pár epizod, byla by tahle sezóna asi jen šedý průměr a solidní nuda. Příběh byl zkrátka tentokrát maximálně průměrný, záporáci kromě posledních dvou vůbec nic nepředvedli, což samozřejmě bylo záměrem a snahou opět podtrhnout, jak je náš hlavní hrdina silný, že je sundá během vteřiny, ale bylo to celé tak strašně nudné... Ani těch zábavných popkulturních odkazů jsem si tentokrát moc neužil, jediné, co stálo za řeč, tak byla Dragon Ballovská fúze hlavního hrdiny a hrdinky a následný souboj. Výsledný dojem tak opravdu zachraňovaly až poslední dva souboje, tedy ten s již zmíněnou fúzí a pak ten poslední „souboj dvou bratří“. Tady se ukázalo, že tenhle seriál pořád umí bojové scény, dokáže v nich být kreativní a zároveň do nich nacpat co nejvíc pěkných a barevných efektů a vše podpořit solidní a dobře zvolenou hudbou. Zkrátka až poslední tři díly u mě za něco stáli, zbytek byl jen „meh“ a celkově si tak ani tahle sezóna (stejně jako ta minulá) ode mě víc jak 5,5/10 nezaslouží. ()