Čína, (2021–2022), 3 h 48 min (Minutáž: 19 min)

Réžia:

Haoling Li

Predloha:

Ku Xuan (kniha)

Scenár:

Ku Xuan

Jeoffrey

Druhá série je oproti té první šílenější, bláznivějšípitomější, epizodičtější, originálnější… Dá se toho o ní říct hodně, ale je lepší? Má některé skvělé díly a úžasné finále se soubojem, během kterého jsem si vzpomněl třeba na takovou pecku, jakou byl fight mezi Saitamou a Borosem a to vše doprovázené katastrofou apokalyptických rozměrů. K tomu se přidává spousta geniálních a nečekaných nápadů, kdy je seriál tak meta, že si dokáže dělat srandu sám ze sebe, ze své vlastní produkce, a tak tu máme třeba i nefalšovaný náhled do toho, jak takovýto seriál vzniká se spoustou hraní si s animací. Seriál dokonce dokáže vytvořit i atmosféru toho co slibuje v názvu, takže se tu najde i část, kdy si říkáte, že sledujete slice of life (nebo prostě daily life…) ze života OP hrdiny na magické akademii. Je to série plná nejrůznějších parodií, popkulturních odkazů, aktuálních témat, a to vše dobře, zajímavě a originálně zpracované. Dá se říct, že se u ní autoři museli hodně bavit, ale bavil jsem se já jako divák víc, než u série první? Na první pohled může tahle část působit hodně random, spousta linek vypadá, jako by na sebe neměly navazovat a jejich význam se ukáže až později, ale ve skutečnosti to je pořád propletené, promyšlené, někdy skoro až geniální. Bohužel pro průměrného diváka může být linka mezi genialitou a šíleností někdy hodně tenká… Animačně je to hravé, hudebně pořád velmi výrazné a povedené. Vidím spoustu objektivních kladů, a tak pořád přemýšlím, proč je můj celkový dojem stejný, možná o chloupek slabší než u první série. Možná tam toho bylo nacpaného až moc najednou, možná to chtělo trošku víc některé linky rozvinout, aby na mě víc zapůsobili a užil jsem si celou sérii stejně jako její poslední díl. Říkám si, že některé příběhy, když jim byla věnována jenom epizoda, si zasloužili víc, ale zároveň si dodávám, že i tak každá z nich měla nějaký smysl a pokračování. Pak se ale zase zamyslím nad tím, že bych stejně asi preferoval jednu jasnou hlavní linku, předvedenou mnohem důrazněji a názorněji a ne takhle zašitou na pozadí za neskutečnou hromadou všeho možného dalšího, prostě že méně je pro mě někdy více…  Byla to zajímavá jízda, bavilo mě to, ale jak už jsem naznačil, tak za mě si druhá série odnese 7,5/10 a doufám, že jsem to dokázal alespoň náležitě okecat... Ale na třetí sérii se pořád těším a jsem zvědavý, jak jí autoři uchopí tentokrát. ()