Alex má od detstva veľký sen - sníva o víťazstve vo francúzskej súťaži Miss. Žije trochu osamelý život v ktorom sa stále hľadá, po jednom nečakanom stretnutí sa však rozhodne, že sa do súťaže predsa len prihlási. Stačí maličkosť - sfalšovať preukaz totožnosti a nenechať sa odhaliť. Alex sa totiž narodil ako muž. (RTVS)

kolemjdouc odpad!

jelikož velmi nelibě nesu,že osoba se silně mužskými hormony závodí se ženami a vyhrává...bere jim vlastně jejich soutěž  - tak v tomto tady nevidím nic pozitivního.Splnění snu??Proč nemají svoje soutěže? ()

slunicko2

Trocha světla do moderního genderismu. 1)  Androgynie stejně jako transsexualita (je vám jasný rozdíl?) provází lidstvo od nepaměti. Je proto zpozdilé vztahovat tyto jevy jen na dnešní "zhýralou" dobu. Je ale pravda, že v moderní liberální společnosti se o těchto jevech více než dříve mluví a píše a taky o nich vznikají filmy._____ 2)  Miss je lehce komediální (spíš bizarní) snímek o tom, co androgyn prožívá._____ 3)  K tomu uvádí francouzsko-portugalský herec, scenárista a režisér 39letý Ruben Alves: Ce film est pour toutes les personnes qui se sentent en marge de la société, tous les décalés, tous ceux qu'on regarde, qu'on pointe du doigt simplement parce qu'ils n'ont pas envie de rentrer dans une norme. Tento film je pro všechny, kteří se cítí na okraji společnosti, pro všechny, kteří se vymykají, pro všechny, na které se pohlíží skrz prsty a kteří jsou vyčleněni jen proto, že nechtějí zapadnout do normy._____ 4)  33letý (podle jiných zdrojů 28letý) model a herec androgyn Alexandre Wetter (miss Alex) sám v dětství nesnil o flitrech nebo korunách. Je rêvais d'être Indiana Jones. Snil jsem o tom, že budu Indiana Jones. V běžném životě se neobléká jako žena. Je n'ai d'ailleurs jamais voulu être une femme. Je veux juste comprendre et explorer ma part de féminin que nous avons tous. Vlastně jsem nikdy nechtěl být ženou. Chci jen pochopit a prozkoumat svou ženskou stránku, kterou máme všichni. Snil o filmu jako o způsobu, jak se reconnecter avec ses émotions, se znovu spojit se svými emocemi... Parce que quand vous êtes mannequin, on ne vous demande pas de réfléchir, de parler. Dans le cinéma, on vous demande d'être vrai.  Protože když jste model, nechce se po vás, abyste přemýšleli nebo mluvili. Ve filmu po vás chtějí, abyste byli skuteční._____ 5)  Vedle pěkného Wettera, kterého bych chtěl ovšem potkat jako muže a ne jako ženu, mě zaujal i Quentin Faure nezjištěného věku (Alexův přítel z dětství, boxer Elias)._____ 6)  Věk protagonistů uvádím k roku vzniku snímku, 2019._____    7)  Trochu mi vadila silná předvídatelnost děje, který jsem odhadl už po prvních dvaceti minutách._____ 8)  Rád bych věděl, zdali soutěž Miss Francie skutečně probíhá tak, jak je ve filmu zobrazeno. Volba Miss půl na půl porota a diváci, to jako fakt?_____ 9)  Vzhledem k osvětovému významu filmu se nakonec přikláním ke třem hvězdičkám. ()

Arietem93

Na film jsem narazil zcela náhodou ve videotéce na O2 TV, podle popisku se mělo jednat o komedii a jalikož mám francouzské komedie rád a námět vypadal dost nevšedně film jsem si pustil. Film ve mě zanechal silné emoce, jediné s čím nesouhlasím je označit tento film za komedii. Podle mě se jedná o silné sociální drama. Hlavní hrdina si nedokáže sám sebe gendrově zařadit, ale již od dětství si přeje vyhrát franczouskou miss, které se nakonec rozhodně zůčastnit. Film mě donutil se zamyslet a položit si několik otázek: když nikdo v jeho okolí včetně poroty nedokázal poznat, že se jedná o muže, ale věřili mu jeho ženství, je skutečně tak špatná jeho účast? Mělo by to vést k jeho diskvalifikaci? Film reaguje na současný trend sebepojetí. Pravdou je, že po shlédnutí mi zůstalo v hlavě několik otázek a když nad filmem po jeho shlédnutí ještě přemýšlím je to známka, že mi film i něco dal. Kromě toho cela stopáž utekla jakoby nic. Nerad bych zapomenul vyzdvihnout herecký výkon hlavního propagonisty, ale i jeho vizuální stránku. Většinou když koukám na film, kde se objevují transexuálové mám problém s uvěřituelností, ale tady bylo naopak těžké uvěřit, že je hlavní hrdina ve skutečnosti muž. Pokud na film náhodou narazíte a máte rádi komorěnšjí nevšední snímky, které Vás nutí přemýšlet nad životem, tímto filmem nešlápnete vedle. ()

PTuranyi

Alex to nemá jednoduché už len preto, že ako chlapec túži byť najkrajšou Francúzkou. Scenáristi ho pre istotu zbavili rodičov a do vienka mu pridali za priateľov ešte zopár skrachovancov od lenivých imigrantov až po starnúcu trans šľapku. Táto zmes je celkom dobrý základ na dosť bláznivú komédiu. Režisér však nedokázal udržať komediálnu rovinu a film je tak poprepletaný dramatickými momentami. Produkcia je však dobrá a vážne scény majú celkom silnú atmosféru takže dokážu až dojať. Akurát výsledkom už nie je komédia, ale skôr dráma s komediálnymi prvkami. Zároveň však nejde o žiadnu transsexuálnu agitku. Herci hrajú dobre ale v rámci drámy je výkon Alexandra Wettera v hlavnej úlohe výborný. 70% ()

• Kinopremiéra bola kvôli covidu posunutá až o 14 mesiacov a kvôli opatreniam sa pôvodný termín 11. marec 2020 posunul až na máj 2021. Neplatilo to len pre Francúzsko, podobne dopadli aj kiná vo Švajčiarsku, Belgicku a Luxembursku. (Arsenal83)