Krtek Money Life

Dokumentárny / Hudobný / Krátkometrážny
Česko, 2020, 21 min

Dokument sa natáčal na minuloročnej tour naprieč niekoľkými mestami po celej Českej republike a vďaka unikátnym záberom uvidíš, čo zažívajú úspešní umelci počas svojich koncertov. (nessbeal)

Arkanoid

Tour najväčšieho a najprogresívnejšieho labelu na československej scéne priniesla so sebou aj dokument odhaľujúci čo to z pocitov a nastavenia jeho jednotlivých členov a ukazuje zopár pravidiel, ako sa dá zvládnuť partia rozdielnych veľkých individualít, ako sa predať a že najdôležitejšia je disciplína a treba o ňu dbať. Zachytená atmosféra tour je úžasná a snáď bude raz aj dlhší film, ukazujúci viac z práce Milionu +. ()

Olík

Ne drazí rodiče, vaše děti zavřeni v pokojíčku neposlouchají Richarda Krajča ani žížalu Julii. Tohle je realita, tohle je energie, tohle je jiný pohled na svět a hodnoty. Dokument zachycující společné turné labelu Milion+ napříč republikou. Sebranka zmrdů, kteří vám do očí řeknou, že zlato dělá dobrého člověka, ale také dokáží postavit z kostek věž až do nebe. Já jsem sice vyrůstal v jiné době a na jiné muzice, ale tohle seskupení individualit by si dle mého názoru zasloužilo větší prostor než dvacet minut, hlubší seznámení s jednotlivými členy a celkově prostě víc….ale třeba všechno jednou přijde, protože tohle je dost možná pořád ještě jenom začátek. ()

char_t

Chlapci vám rádi vysvětlí, že rap zní líp, když si necháš vyměnit zuby za zlato, a že nejlepší posluchači jsou ti, co se vzájemně mlátí lokty do hlav. Lecos to vysvětluje. Samotný počin pak s jeho subjekty spojuje i absence jakéhokoli smyslu či konceptu. Ale jako náhled do téhle subkultury tahle náhodná směska záběrů poslouží. Smysl pak dává jen záběr, kdy rapper číslo jedna seřve své kolegy do kuličky, protože je evidentně jediný, kdo zrovna není pod vlivem, a zároveň tuší, jak se správně drží mikrofon. Takže jedna hvězda pro něj, že to s tímhle výkvětem inteligence vydržel. ()

FearMan

Myslím, že mohli klidně natočit jen pár vlogů a ty by nakonec daly třeba u víc, než 21 minut. Každopádně jsem čekal, že se dozvim něco zajímavýho, ale viděl jsem jen Jakuba se vstekat a Nik Tenda jak mluví o tom, že když máš zlato, tak to z tebe dělá lepšího člověka a když máš zlato v hubě, tak tvoje slova zní jinak. Aha, tak proto kolikrát rappujou takový hovna a lidi jsou schopní se u toho mlátit loktama do hlavy. No nevim no, jako sem tam na to na youtube narazim, ale nevím, jestli je tohle něco, o čem je třeba natáčet dokumenty. ()