Tomáš Klus - Je doma máma?

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Česko, 2020, 4:06 min

Beckett51

Ať můžu mít s Klusovým zpěváckým přednesem jakýkoliv problémy, vůbec nic to nemění na tom, že jako skutečnej umělec se vykašlal na to, co si budou myslet ostatní, nepokusil se ze všech sil zavděčit (jak to bývá v naší hudební mainstream kotlině téměř tradiční) a udělal to tak, jak cítil, že to být má. Hudebně poměrně jednoduchý, ale v rámci tématu a Klusákovo dokumentu trefný a klip samotnej dostatečně slizkej a tématicky správně cringe. Udivuje mě, že má tak nízký hodnocení - přijme mi, že většina lidí asi vůbec nepochopila, o co Klusovi a Klusákovi tím klipem šlo, anebo pochopila, ale prostě se nedokázala přenést přes svůj povrchní hejtrismus.. ()

MIMI.kry

Názor jedné náctileté? Hudba se jí nelíbí, ale sexuální predátor v hereckém podání Tomáše Kluse je prý dostatečně slizký na to, aby si od internetových podivínů držela odstup a něco si uvědomila. Jsem asi jedna z mála, které se líbila i hudba, zpracování a text. Je to cílené na jedenácti, dvanáctileté holky (a jejich rodiče) pro co nejširší publikum, takže nějaké sofistikované jinotajné texty by ani nebyly účelné. Myšlenka videoklipu i dokumentu V síti se mi líbí, upozornit na to, k čemu dochází na internetu. Vím od kamarádek, kterým už sice bylo 18 let, že se rovněž stávají objektem různých exhibicionistů a jiných podivínů a zasahuje to do psychiky i plnoletých žen. Veřejně mluvit by se o tomhle odporném problému mělo, zatím je to nevhodné téma, tabu, které není snadné přijatelně zpracovat. Obdivuju Kluse za odvahu, že šel takhle otevřeně a přímočaře do kontroverzního¨, nevděčného tématu, kritika jeho hudby, textu, videoklipu, ztvárnění u takovéhoto tématu se dala čekat. Je mi jedno jestli něco zveličil, nadsadil, podlehl stereotypům, napsal prý moc jednoduše nebo co já vim co všechno podle některých kritiků pokazil. Na klip se dá těžko zapomenout a i přes těžké téma budí na tváři trochu pobavené, ač poněkud smutné pousmání, což také není od věci. Kdo to umí natočit líp, ať se do toho klidně pustí sám a samozřejmě mnohem dokonaleji. Já T.K. děkuju za odvahu, videoklip i tvůrcům dokumentu za nápad. Všem zúčastněným, zvláště pak herečkám, dávám medaile za snahu a za statečnost. Já bych do toho nešla, o to víc to oceňuju. Když za tohle mnozí dávají odpad, tak já za to pálím rovnou pět hvězd. ()

xxmartinxx odpad!

Je fascinující, že někoho tohle napadne udělat. Fascinující všemi špatnými způsoby. Například tím, že to stigmatizuje konkrétní podobu člověka, která přitom nevyplývá z podoby predátorů načapaných ve filmu (ti nenosí sveříky a nemají tuhle dikci), což je nakonec emblematické pro Klusákovi tvorbu. ()

oveckaoa odpad!

Po hudební stránce odpad což u Klusa není nic nového po klipové stránce odpad a o textu se raději nebudu ani vyjadřovat děti na školní besídce kdyby měly vymyslet text a písničku by to dokázaly lépe navíc tam nevystupuje žádný muslim, které má Klus tak rád . Pedouši si možná na tom udělají dobře pro ostatní je to neposlouchatelné snad to v tom filmu nebude mockrát. P.s. docela by mě zajímalo jak dlouho to vymýšlel jelikož takovou sračku bych tipoval tak minutu. ()

• Tomáš Klus napsal text písně hned napoprvé, i přesto, že ho hned po napsání hodil do koše, se k němu nakonec vrátil, protože nebyl schopen napsat nic jiného v souvislosti s tímto tématem a dokumentárním filmem V síti (2020). (willy1)