Metallica: Until It Sleeps

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
USA, 1996, 4 min

Until it Sleeps je úvodním singlem z šestého alba kapely Metallica nazvaného Load. Režie videoklipu se ujal v té době již dobře zavedený klipový tvůrce Samuel Bayer. S ponurou písní o umírání blízké osoby koresponduje fantaskní vizuální stránka zobrazující úpadek člověka, která přímo odkazuje na detaily z maleb Hieronyma Bosche (konkrétně se jedná o obrazy Zahrada pozemských rozkoší, Fůra sena a Ecce Homo). (J.Connor)

MM_Ramone

Pieseň "Until It Sleeps" je v poradí štvrtá skladba zo šiesteho radového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Metallica. Album nesie názov "Load". Vyšiel štvrtého júna roku 1996 pod značkou vydavateľstva Elektra Records. Ku songu "Until It Sleeps" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, pod ktorým je podpísaný režisér Samuel Bayer. Kapela Metallica je pre mňa veľká autorita v oblasti metalovej scény a pieseň "Until It Sleeps" patrí medzi moje najobľúbenejšie tituly. Avšak ten videoklip je na mňa až akosi moc artový, surealistický, zbytočne metaforický, prvoplánovo kontroverzný. *** ()

corpsy

Avantgardné dielo, ktoré vďaka režisérovi pripomenie aj pár mesiacov pred tým uvedený Bowieho ,,The Hearts Filthy Lesson´´. ()