Lesný inžinier Ivan (Lukáš Vaculík) sa zamiloval do vedkyne Julie (Jitka Ježková). Po svadbe si zaobstarali penzión v samotnom srdci malebnej Šumavy, kam sa nasťahovali s Juliinou šestnásťročnou dcérou Kačkou (Veronika Divišová) a jej psom, jazvečíkom Hugom. Ivan s Juliou sa však snažia predovšetkým o potomka a prevádzkovanie penziónu zanedbávajú. Julie prepadne zúfalstvu a začne navštevovať šarlatána Kallvíniho (Milan Šteindler), ktorý jej má pomôcť otehotnieť. Preto niet divu, že zástupy hostí sa do ich penziónu nehrnú, keď o tomto krásnom mieste nikto nevie. Navyše sa o prevádzku starajú dve neschopné babizne (Vlasta Žehrová, Martina Hudečková), ktoré si najala na výpomoc Julie. Našťastie jej dcéra Kačka, ktorá mala ako malá ADHD a odvtedy rozumie svojmu Hugovi, so svojim štvornohým kamarátom vymyslí, že budú prevádzkovať „Penzión pre psov... a ich pánov“. Nápad sa všetkým páči a krátko nato do penziónu prichádza zástup psíčkarov (Roman Skamene, Martin Maxa, Vendula Křížová a ďalší). Tí reprezentujú celú škálu charakterov aj psích plemien. Ich výcvikom sú poverení podľa plánu miestny hájnik Burda (Petr Buba) s dcérou Lenkou (Klára Jandová). Skôr než obaja zo všetkých hostí takmer zošalejú, nešťastnou náhodou dedko Kačky, plukovník vo výslužbe Mojmír (Pavel Nový) postrelí pri love Juliu, ktorá upadne do bezvedomia... Podarí sa Juliu uzdraviť? Vybojuje si Hugo srdce nafúkanej jazvečíčky Aishi? Ako to dopadne s láskou Kuba (Štefan Tuček) a Kačenky? Čo sa stane s partnerkou Mojmíra Lídou (Nela Boudová), obvinenou z výroby drog? A podarí sa Ivanovi splodiť vytúženého potomka? Kačka s Hugom musia vybojovať svoj zatiaľ najťažší boj. (TV Markíza)

Tominni odpad!

Nerad dávám hodnocení odpad, protože za každým filmem je určité úsilí tvůrců a herců, ale tady se bohužel nepovedlo vůbec nic. Chybějící nosný příběh, rozpačité výkony, žádný vtip - to pak je pro rodinnou komedii smrtící mix. Kdybych měl doma jezevčíka, možná by to na jednu hvězdičku dalo, ale nemám ho a když si na konci filmu řeknu zlatý Troška, tak to hodnocení prostě odpovídá. ()

angel74

Volné pokračování rodinného snímku Tady hlídám já, který mě docela bavil, se zrovna dvakrát nepovedlo. Neobstojí už ani jako film pro děti kvůli častým (mimochodem dost trapným) snahám Lukáše Vaculíka s Jitkou Ježkovou o početí. Dějově jde o jeden velký mišmaš a přitom skoro nic není pořádně dotaženo do konce. Snad jen ti dva mluvící jezevčíci a krásné přírodní scenérie Šumavy trochu zachraňují celkový dojem. (35%) ()

Fingon

5/10. Tady hlídáme my se po kino premiéře pohybovalo v černých číslech. První díl se mi líbil o maličko víc, ale není to žádná tragédie. Naštěstí to není jen o dvou jezevčích, lidské postavy mě zajímaly víc, pro většinu zde vystupujících herců mám slabost a bylo fajn, je zase vidět. První hvězda za sympatickou Veroniku Divišovou. Druhá hvězda za Jitku Ježkovou s flintou. Třetí hvězda za běžící kameru "pohledy z očí běžícího hafana". ()

Slepejsek

Ze všech možných pokračování dětského filmu TADY HLÍDÁM JÁ (2012) o děvčátku s ADHD, které má mluvícího jezevčíka, se nakonec vyklubala slzopudná psí romance. Pokud se přenesete přes asi tisíc problémů - počínaje absencí jednotícího příběhu - není to spíš snůška epizod TV-seriálu odvysílaná v kuse? - přes laciný humor - zaječí bobky či elektřina tam, kde ji nečekají - za vlasy přitažený děj - maminčino kóma či psí výstava - až po pitvoření herců (Skamene, Šteindler, Vydra), kteří své postavy víc parodují než hrají - nejspíš neodmítnete pozvánku na svatbu a budete mít pocit, že jste pořád ještě nejmíň o patro výš než Kameňáky, Babovřesky, Špindly či Šťastné nové roky Ženských na vrcholu... ()

Va3sek_here odpad!

1/10. Co k tomu mám víc dodávat? U tohoto filmu s celkem fajn obsazením (Vaculík, Ježková, Šteindler a Nový) jsem se spíše bavil, jak někdo dokáže doslova posr*at pokračování tak fajn rodinného filmu. Jeden bod dávám za roztomilého Huga a tam to tak končí. Maxa nebo Skamene tady předvádí tak příšerný herecký výkon, že si říkám, proč jsem se na to koukl. ()

• Režisér a scenárista Juraj Šajmovič po devíti letech navázal touto rodinnou komedií na vítězný příběh Filmového a televizního festivalu Oty Hofmana Tady hlídám já (2012). (ČSFD.cz)
  • Slavnostní předpremiéra filmu se uskutečnila na 53. Filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana. (ČSFD.cz)
  • Důležité psí role ztvárnili baset Matylda, kterou přiveze do penzionu profesor Topinka (Roman Skamene) a Jorkšír Angie s pejskařem Mrázem (Martin Maxa). Dále pak zlatý retrívr Astor, který je specialistou na vyhledávání drog s pejskařkou Skalskou (Vendula Křížová), irský červenobílý setr Tony, který je nezvladatelný a mladý pejskař Nikolas (Tadeáš Říha). V dalších rolích je stabyhoun a Jack Russel teriér. (ČSFD.cz)