„Nový život, noví muži, tak prečo si pripadám ako stará krava?“ tak znie anotácia knižnej predlohy filmu a večná otázka hlavnej hrdinky Kláry (Jana Plodková). Jej manžel (Jaroslav Plesl) sa s ňou rozíde počas slávnostnej večere v deň 15. výročia svadby a kúpi si silnú, nablýskanú motorku. Klára si na oplátku kúpi nový bicykel a presťahuje sa k svojej mame (Zuzana Kronerová). Tá je excentrická, bezprostredná, dalo by sa povedať, že až bláznivá, ale neodpustí si typické rodičovské reči. Navyše, Klára akosi prestáva rozumieť svojej dospievajúcej dcéra, ktorá začne rozprávať takmer výlučne po anglicky. A aby toho nebolo málo, Kláru si vezme „pod svoje krídla“ úspešná influencerka a „trénerka šťastia“ (Bára Seidlová), ktorá ju vedie k tomu, aby mala rada samu seba. K tomu patrí aj randenie s novými mužmi, čo zase so sebou prináša katastrofálne zážitky, plné trapasov. Ešte donedávna mala Klára svoj život celkom dobre naplánovaný, ale s tým je teraz koniec... (Bontonfilm SK)

kenkaku

Je hodně znát, že předloha i režie neměla penis, ale měla koule. V hodně ohledech je tam cítit cynismus a svým způsobem naivita všech pohlaví po čtyřicítce (ano všem klíčovým protagonistům je 40+). Nebojí se pojmenovat věci jak jsou (po 15ti letech manželství se iluze drží při životě jen těžko), a směřuje děj tam, kam si každý (pardon - každá) v podobné situaci přeje, aby to vedlo. Postavy (všechny) jsou dost na hraně karikatur (žena to tak ale cítí) a i když se děj zdá čitelný, umí překvapit tak  trochu přemotivovaně optimisticky působícím závěrem. Hodila by se dvojka “po pěti letech” :D. ()

Grimaldi odpad!

Ano, nejedná se o filmové dno českého filmu, protože alespoň po technické stránce si film udržuje běžný standard. Ale co ten zbytek. Hlavně tedy scénář. Chápu že se vycházelo z knižní předlohy, ale jak špatná pak musí být ona předloha? Karikaturně napsané postavy, kdy člověk po většinu stopáže přemítá kdo vás víc štve. Je to trapná postava hajzlíká v podání pana Neužila, nebo otravná a mě nesympatická babička a nebo snad esoterička Seidlová? Nejhorší asi přeci jen byla postava starší dcery, která je sice jen o pár let mladší než já, ale její chování působilo jako když chcete po důchodci, aby vám dle svého nejlepšího vědomí hrál mladistvého. Ne, dát do každé druhé věty anglické slovíčko fakt nedělá mladého člověka mladým. A to se radši nezmiňuji o koňském rande. A tak, i přes uvěřitelné herectví i chování postavy mladší dcery, která se jako jediná skutečně chová normálně, si film nic jiného než odpad nezaslouží. ()

Lapacka

Docela vtipný film, celkově mě tentokrát návštěva kina příjemně překvapila. Hlavní hrdinka je "ze života", v podstatě je to docela dobře zahráno, Jana Plodková velmi dobrá. Mužské postavy jsou trochu "na okraj", je vidět, že je to podáno z ženského úhlu pohledu, což mi ovšem nevadilo. Mám už svoje roky a zkušenosti.  Film se asi trochu míjí s úrovní "dosaženého poznání" a životními zkušenostmi většiny uživatelů téhle stránky, je to film o lidech a pro lidi co už jsou řekněme 30 plus :-) ()

oveckaoa

Ženská čeká po 15 letech vztahu s chlapem nějaké vzrůšo, ale on ji pošle do háje. Tak si ona hledá chlapy na seznamkách (ta koučka je tam v podstatě zbytečná v ničem jí nepomůže)  a on taky hledá do toho řeší to, že její babička je na ženské (s tímhle bude mít hodně lidí problémy)  a to je zhruba celý film. Jeden chlap je podvodník druhý má dceru co ho chce jen pro sebe a třetí je úchyl zatížený na jednorožčí kostýmy. Na konci zjistí, že je jiná a přijme to tak, že to nemá ani happyend. Celý film zachraňuje jen ta scéna s úchylem z Hradiště ta jediná je vtipná režisérka to pochopila a narvala ho tam ještě dvakrát oceňuji i to, že se tomu Hradišťáci zasmějou a neuráží jich to. Body dole za soundtrack kdy jedna píseň se opakuje dokola plusové body za neokoukané herce. 40 procent ()

Ondra16

Největším plusem toho filmu je, že není nakonec tak debilní, jak na začátku vypadá. Jeden z deseti vtipů je i povedený, trošku se smějete a morální cringe meter zůstává lehce pod laťkou "absolutně debilní česká sračka". Kdyby to mělo propracovanější scénář, k něčemu to směřovalo a všichni to netočili na neutrál, tak by z toho mohla být i fajn jednohubka, protože i když do toho ti herci moc nedávají, tak jsou prostě neodiskutovatelně dobří a je to na tom poznat. ()