Štyridsaťročná Giulia žije hektický život vo veľkomeste. Každý deň sa musí vysporiadať s nekompetentnými nadriadenými, skrachovaným partnerom a jeho dospievajúcim synom a najlepšou priateľkou, ktorá ju nikdy nepočúva a stále fantazíruje o neuveriteľných ľúbostných dobrodružstvách. Na pokraji nervového zrútenia sa rozhodne požiadať o radu nekonvenčného životného kouča. Terapia jej úplne zmení život - odrazu nedokáže ovládať to, čo hovorí, a všetko poníženie a hnev, ktoré sa v nej za celé roky nahromadili, explodujú bez akejkoľvek kontroly s neuveriteľne zábavnými následkami... (RTVS)

Mamlas odpad!

Odpudivě uhoněný a uřvaný film o ženské, která nic nedělá pořádně a nic nezvládá pořádně. Pak se urve ze řetězu a chová se ještě hlasitěji a urputněji. Dopřeskakoval jsem cca do půlky a ani jedinkrát jsem nezaznamenal, že bych se usmál nebo pousmál nebo se mi aspoň pohly koutky. Prostě trapná, zcela nezábavná, uřvaná hovadina o nějaké ženské. (2%) ()

Anderton

Príjemná jednohubka, ktorá by mohla dopadnúť zle kvôli "uvrešťanosti" hlavnej hrdinky, lenže tá je trefná a inteligentne napísaná. Ostatné postavy sú čisté karikatúry, čo ale v tomto prípade nevadí, pretože ich úloha je práve karikovať nejakú súčasnú obsesiu, napríklad robenie selfie, influencerizmus a podobné zhovadilosti. Stále však ide o jednohubku, ku ktorej sa asi pravidelne vracať nebudete. Mimochodom tu cítiť potenciál na nejaký zaoceánsky remake, v takom prípade ale navrhujem využiť rovnakú ženskú predstaviteľku. ()

M.i.k.e

dobrých komedií je letos málo (jakkoliv jsou potřeba víc než kdy jindy) a narazit v tom málu na něco povedeného je celkem kumšt.Cambio tutto naštěstí patří do té lepší části a i když nevyvolává permanentní salvy smíchu,velmi dobře funguje jako příjemná oddechovka,která navazuje na to lepší z klasické italské komedie.Velký podíl na to má Valentina Lodovini,která skvěle vystihla nejen uťápnutou "puťku",kterou její okolí úspěšně fakuje a ignoruje,ale i její nové já,které naopak dává svému okolí zasloužené co proto.Myslím,že spousta z nás to chápe a dostat se do podobné situace by muselo být očistné a uvolňující.V rámci žánru 70% ()

McGuffin

Jistěže Řekni to nahlas!, Cambio tutto!, je správná rada pro zakřiklou Římanku ve středním věku, na kterou si každý troufne, doma, v práci, v domě i na ulici, sousedé, kamarádky, partner i šéf. A to je celé. Napravená hrdinka, Diego Ayala a Guido Chiesa publiku zamávají a s pohledem na prosluněnou mořskou pláž a do světa uhánějící kabriolet se s ním rozloučí. P.S. To jsou řádky o chatrném příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Jara.Cimrman.jr

"Zamrzli jsme v roce 2017?" Já jsem trošku zamrzl v minulým století, ale moje analogová duše si to celkem užila. Sice půlhodinovej stresovej rozjezd moc zábavy nepobral, ale upřímnej střed to docela rozjel a konec mě celkem příjemně překvapil. A celý mě to poučilo, takže už vím, že Ibiza je hlavní město Španělska, že fantastický kouření ke svatbě nevede a že zatím nebudu vyhledávat kastrující výtah. Oproti tomu rád bych se naučil poslat do prdele každýho, kterej si to zaslouží, avšak zatím mi to moc nejde. Ale já se snažím, Gringo. ()